روحانی: منتظر عملیات قاطع پاکستان علیه تروریست‌ها هستیم

رئیس جمهور در تماس تلفنی نخست وزیر پاکستان با وی، خواهان عملیات قاطع پاکستان علیه تروریست‌های ضد ایرانی شد

به گزارش خبرآنلاین، بهنقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آقای روحانی عصر شنبه در تماس تلفنی عمران خان نخست وزیر پاکستان با وی، روابط دو ملت بزرگ ایران و پاکستان را نمونه و تاریخی خواند و تاکید کرد که مسئولان ارشد دو کشور برای حفظ و تقویت روابط دوستانه دو ملت، مسئولیت سنگینی برعهده دارند و نباید اجازه دهند مشتی تروریست که ابزار و وسیله دیگر کشورها هستند، میان تهران – اسلام آباد فاصله بیندازند.

وی خواهان عملیات قاطع پاکستان علیه تروریست‌های ضد ایرانی شد و تاکید کرد: ما نباید بگذاریم دهه‌ها دوستی و برادری بین دو کشور، تحت تاثیر اقدام گروهک‌های تروریستی قرار گیرد که ما و شما می‌دانیم از کجا تامین مالی و تسلیحاتی می‌شوند.

رئیس جمهور افزود: نباید اجازه دهیم طرف ثالت با این اقدامات خود، در روابط ایران و پاکستان تاثیر بگذارد.

وی با بیان اینکه ایران به خوبی می‌داند گروهک‌های تروریستی که از خاک پاکستان برای حملات تروریستی علیه ملت ایران استفاده می‌کنند در کدام نقاط مستقر هستند، گفت: ما منتظر عملیات قاطع شما علیه این تروریست‌ها هستیم.

رئیس جمهور حادثه تروریستی در جاده خاش – زاهدان و شهادت مرزبانان ایران اسلامی را بسیار تاثرانگیز خواند و افزود: ما شاهد حوادث فراوانی از سوی تروریست‌هایی هستیم که متاسفانه در خاک پاکستان مستقر هستند و در همین راستا آمادگی کامل داریم که با ارتش و دولت پاکستان برای از بین بردن این تروریست‌ها که حضور آن‌ها به نفع ما، شما و منطقه نیست، همکاری کنیم. ادامه فعالیت این تروریست‌ها از خاک پاکستان می‌تواند روابط دو کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

آقای روحانی با تاکید بر اینکه نیروهای ایرانی این آمادگی را دارند که با هماهنگی اسلام آباد، پاسخی قاطع به تروریست‌ها بدهند، گفت: ما خواهان تداوم روابط دوستانه خود با پاکستان هستیم.

رئیس جمهور با اشاره به سخنان نخست وزیر پاکستان گفت که تهران آماده استقبال از نخست وزیر پاکستان است.

نخست وزیر پاکستان، اطمینان داد که ارتش و دولت پاکستان تمام تلاش خود را برای از بین بردن تروریست‌ها بکار خواهند گرفت و اجازه نخواهند داد این تروریست‌ها از خاک این کشور علیه همسایگان و بویژه مردم ایران استفاده کنند

نخست وزیر پاکستان نیز در این تماس تلفنی با بیان اینکه «امیدوارم به زودی از ایران دیدار کنم»، اطمینان داد که ارتش و دولت پاکستان تمام تلاش خود را برای از بین بردن تروریست‌ها بکار خواهند گرفت و اجازه نخواهند داد این تروریست‌ها از خاک این کشور علیه همسایگان و بویژه مردم ایران استفاده کنند.

«عمران خان»، ضمن ابراز تسلیت به خاطر شهادت شماری از نظامیان ایرانی در حمله تروریست‌ها در جاده خاش – زاهدان و با بیان اینکه ما بسیار به تروریست‌ها و محل اختفای آنان نزدیک شده ایم، گفت که به زودی اخبار خوشحال کننده‌ای درباره این تروریست‌ها و اقدامات آن‌ها در اختیار ایران قرار خواهد گرفت.

وی افزود: این به نفع پاکستان است که اجازه ندهد گروهک‌های تروریستی از خاک ما استفاده کنند و ارتش پاکستان آماده است با اطلاعاتی که ایران در اختیارش می‌گذارد، قاطعانه‌تر با تروریست‌ها مقابله کند.

نخست وزیر پاکستان تاکید کرد که اسلام آباد خواهان گسترش و تعمیق روابط باتهران در همه حوزه‌ها است.

۱۷۲۱۲
کد خبر 1239366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =