استاندار چهارمحال‌وبختیاری: رسانه‌ها باید به فضای همدلی بین جناح‌ها کمک کنند

استاندار چهارمحال وبختیاری گفت : رسانه ها باید به دنبال ایجاد تقویت همدلی، نزدیک شدن مسئولان، جناح ها باشند و اگر کم و کاستی وجود دارد پیش از رسانه ای شدن آن را در اختیار مسئولان و تصمیم گیران قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ،اقبال عباسی در نشست هم اندیشی با خبرنگاران و اصحاب رسانه تاکید کرد: فعالان خبری، رعایت انصاف را در اطلاع رسانی مورد توجه قرار دهند و به عنوان مصلحان اجتماعی در جامعه عمل کنند.

وی افزود: رسانه ها باید به دنبال ایجاد تقویت همدلی، نزدیک شدن مسئولان، جناح ها باشند و اگر کم و کاستی وجود دارد پیش از رسانه ای شدن آن را در اختیار مسئولان و تصمیم گیران قرار دهند.

عباسی به سه چالش پیش روی استان از جمله مشکل آب، بیکاری و انتصاب ها اشاره کرد و گفت: چهارمحال و بختیاری بیکارترین استان کشور نیست بلکه نرخ مشارکت در این استان حدود ۴۴ درصد است و به دلیل اینکه نرخ مشارکت در نرخ بیکاری تاثیر بسزایی دارد عده‎ای بیان می‌کنند بیکارترین استان کشور است.

وی با اشاره به اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت به استان، بیان کرد: ۳۱۵ میلیارد تومان تسهیلات شش درصد به استان در راستای ایجاد اشتغال اختصاص داده شده است که به هیچ استانی این میزان تسهیلات پرداخت نشد.

آمار نشان می دهد در انتصاب مدیران از همه شهرستان ها استفاده شده است و بیشتر مدیران استان بومی هستند.

وی یادآور شد:برای انتصاب مدیران، نظر استاندار اخذ می‌شود و وزارتخانه مربوطه با جمع‌بندی در کمیته انتصابات فردی را به عنوان مدیر معرفی می‌کند.

وی گفت: میانگین فعالیت مسئولان دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری در دولت تدبیر و امید تاکنون مطلوب بوده است و اگر در این مسیر مشکلی وجود دارد باید با همدلی و وحدت در رفع آن تلاش کرد.

عباسی تاکید کرد: در یک سال گذشته با هدف تسریع در روند رو به رشد چهارمحال و بختیاری ۷۰ مدیر ملی وارد این استان شده اند.

وی با اشاره به جمعیت ۹۴۷ هزار و ۷۶۳ نفری چهارمحال و بختیاری افزود:  همه ساله در تعطیلات نوروز حداقل یک میلیون نفر وارد این استان می شوند.

استاندار چهارمحال و بختیاری تقویت کمی و کیفی فرهنگ مشتری مداری در بازار را ضروری اعلام و تصریح کرد: امسال تاکنون ۵۳ هزار مورد بازدید از مراکز عرضه کالاهای اساسی استان انجام شد.

وی یادآور شد: از این تعداد ۲ هزار و ۱۰۳ فقره پرونده تشکیل شده و برای آنان تاکنون ۳۷ میلیارد ریال جریمه نقدی صادر شده است.

عباسی اظهار داشت: علاوه بر ارائه خدمات فراوان به مردم در طول فعالیت چهل ساله انقلاب اسلامی ایران ، اما هنوز در سطح بازار اشکالاتی وجود دارد.

وی گفت: پست های سیاسی برای افراد سیاسی و پست های غیرسیاسی برای افراد متخصص است.

استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص آخرین وضعیت اعتبارات عمرانی این استان گفت : اعتبارات عمرانی سال ۹۸ چهارمحال و بختیاری نسبت به سال ۹۷ حدود ۴۸ درصد و اعتبارات جاری ۱۷ درصد رشد یافته است.

عباسی با گزارشی درباره وضعیت جذب اعتبارات در سال ۹۷براساس تفریغ ۸ ماهه افزود : در این مدت ۹۹درصد از اعتبارات اختصاصی ابلاغی جذب شده است .

به گفته وی، در این مدت ۹۳ درصد اعتبارات هزینه ای ابلاغی ،۸۳ درصد اعتبارات سرمایه ای ابلاغی استان، ۷۵درصد اعتبارات هزینه ای استانی ، ۶۷درصد درآمد عمومی استانی و ۶۵درصد از اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای استان جذب شده است.

عباسی یادآور شد: چهارمحال و بختیاری در این بخش ها جزء استانهای برتر کشور در سال ۹۷ محسوب می شود.

۴۶
 

کد خبر 1239503

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =