کاهش اندک قیمت سکه در بازار/ طلا گرمی ۴۲۰ هزار تومان شد

برخلاف ماه‌های گذشته در ۲ روز اخیر ، ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار سکه و طلا اتفاق افتاده است.

به گزارش خبرآنلاین،  بررسی‌ها نشان می دهد که در چند روز اخیر( ۱۸ و ۱۹ اسفند) شاهد ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار ارز، سکه و طلا بوده‌ایم به طوری که تقریبا چنین ثبات قیمتی را در ماه های گذشته وجود نداشته است.

از روز پیش تاکنون قیمت ها در حد ثابتی باقی مانده است و خوشبختانه میان عرضه و تقاضا در بازار تعادل وجود دارد به این معنا که نه تقاضای اضافه داریم و نه کمبود عرضه در بازار اتفاق افتاده است.با توجه به ثبات قیمت‌ها، معاملات در حد مطلوبی باقی مانده است. 

طلای جهانی

قیمت جهانی طلا نیز در هفته جاری تقریبا ثابت بوده به طوری که هر اونس جهانی ۱۲۹۸ دلار قیمت دارد. 

در بازار امروز؛ هر سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴میلیون و ۴۱۰هزار تومان، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴میلیون و ۵۶۰ هزار تومان، نیم سکه ۲میلیون و ۴۷۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۶۱۰هزار تومان و سکه های گرمی ۸۶۰هزار تومان داد و ستد می شود. 

با توجه به نوسانات بسیار کم قیمت ها، امروز حباب سکه در حدود ۴۴۰ هزار تومان است. 

هر مثقال طلا به عنوان مبنای تعیین قیمت ها، یک میلیون و ۸۲۰هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۲۰هزار تومان معامله می‌شود. 

فعالان بازار طلا و جواهر پیش بینی می کنند که با توجه به قیمت های امروز بازار، می توان گفت نرخ ها به قیمت های روز گذشته بسیار نزدیک است و به نظر می رسد در یکی، ۲ روز آینده ثبات قیمت ها ادامه دار باشد. 

۲۲۳۲۲۴

کد خبر 1239548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =