ظرفیت اقامت مسافران نوروزی در استان گلستان به ۱۰۰ هزار نفر رسید

تسنیم نوشت:مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گلستان با اشاره به ایجاد ظرفیت اقامت شبانه ۱۰۰ هزار مسافر و گردشگر در استان برای نوروز ۹۸ گفت: استان گلستان با بیش از ۸۵۰ اثر تاریخی و بیش از ۲۰۰ جاذبه گردشگری طبیعی یکی از استان‌های مقصد گردشگری است.

ابراهیم کریمی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آمادگی گلستان برای میزبانی از مسافران و گردشگران نوروزی اظهار داشت: ستاد خدمات سفرهای نوروزی با همکاری دستگاه‌های مختلف در استان شکل گرفته و تاکنون نیز جلسه‌های متعددی را برگزار کرده است.

وی افزود: کمیته‌های ۱۱گانه ذیل ستاداجرایی خدمات سفر به ریاست دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف در استان تشکیل شده است. با اقدامات انجام شده، پیش‌بینی می‌کنیم امسال گلستان میزبان شایسته‌ای برای مسافران و گردشگران نوروزی باشد.

دبیرستاد اجرایی خدمات سفر استان ادامه داد: در نوروز سال ۹۷ بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر و گردشگر به استان سفر کردند که این تعداد نسبت به نوروز قبل ۶۵ درصد افزایش یافت. همچنین بازدید از اماکن تفریحی و تاریخی استان نیز با رشد ۸۷ درصدی به ۱۱ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۹۲۲ نفر افزایش پیدا کرد.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت‌های اقامتی در استان گفت: برای نوروز سال ۹۸ ظرفیت اقامت ۱۰۰ هزار نفر گردشگر و مسافر در استان ایجاد شده که شامل هتل، هتل آپارتمان‌ها، مهمانپذیرها، پانسیون‌ها و غیره است.

کریمی ادامه داد: در حوزه نظارتی نیز دستگاه‌های مرتبط گشت‌های ویژه در ایام نوروز خواهند داشت و در حوزه امدادی نیز تعداد پایگاه‌های هلال احمر، اورژانس، پلیس راه و راهور نیز افزایش یافته است.

وی گفت: با توجه به ایجاد ۱۵۰ واحد بوم‌گردی در استان در نوروز سال ۹۸ شاهد حضور پرشمار گردشگران و مسافران در روستاهای استان هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بیان داشت: استان گلستان با داشتن حدود ۸۵۰ اثر تاریخی ثبت ملی شده و بیش از ۲۰۰ جاذبه گردشگری طبیعی، یکی از مقاصد مهم گردشگری در کشور به شمار می‌رود.

۴۶

کد خبر 1240114

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =