۱ نفر
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۰
دستمزد کارگران باز هم مشخص نشد!

ایرنا نوشت: دومین جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد سال ۱۳۹۸ بی نتیجه به پایان رسید.

بنابر این گزارش، فاصله زیاد پیشنهادات مزدی گروه های کارگری و کارفرمایی موجب شد تا این جلسه بدون اینکه نتیجه ای در بر داشته باشد خاتمه یباد.
به نظر می رسد با توجه به اینکه زمان زیادی تا پایان سال باقی نمانده است، تعیین حداقل دستمزد سال ۱۳۹۸ به سال آینده موکول شود و طبق قانون تا پایان فروردین ماه طرفین باید برای رسیدن به یک رقم مشخص به توافق برسند.
نمایندگان کارگری در جلسه قبلی شورا که دو هفته قبل برگزار شد، پیشنهاد خود بر اساس افزایش قیمت سبد هزینه معیشتی سال ۱۳۹۷ نسبت به سال قبل تعیین کرده و خواهان افزایش یک میلیون و ۸۹ هزار تومانی حداقل دستمزد شدند.
طی روزهای اخیر شایعاتی به گوش می رسید که گروه کارفرمایی خواهان افزایش ۲۰ درصدی دستمزدهاست.

۶۰۲۳۱

کد خبر 1240423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • رضا IR ۰۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۲
  1 0
  یک بام و دو هوا که نمی شود . حقوق کارگران را هم مثل کارمندان افزایش دهند تا مساوات برقرار گردد .
 • کریم IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۲
  1 0
  شما روزنامه ها هم خوب بلدین غیر مستقیم از اونها حمایت کنید.... این که هر سال این روند طی میشود کار هر سالشون هست و جواب قطعی رو دم دم دم دم عید میدهند که همه بار سفر بسته اند و دارند میروند مسافرت که باعث اعتراض نشه.... و اینکه زیاد نمیشه نمیدونم چرا کارخانجات و تمام تولیدیها که تمام اجناس و تولیدیشون سه و چهار برابر کردند نمیخواهند حداقل 50 درصد به حقوق همون کارگز اضافه کنند باعث تجعععععععععععععععببب!!!!!!!
 • IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۲
  1 0
  می شود پایه حقوق را 10 میلیون تومان هم گذاشت اما وقتی در توان کارفرما نباشد نتیجه اش چه خواهد بود جز تعدیل نیرو و افزایش خیل بیکاران؟