حدود ۵۰ درصد از فولاد کشور در گروه فولاد مبارکه تولید می‌شود

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه گفت: حال حاضر حدود ۵۰ درصد از فولاد کشور در گروه فولاد مبارکه تولید می‌شود و اهداف بلندمدت شرکت در افق چشم‌انداز سال ۱۴۰۴ و دست‌یابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که این شرکت همچنان سهم خود را حفظ کند.

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان، حمیدرضا عظیمیان در جریان بازدید از خطوط تولید شرکت فولاد هرمزگان و دیدار با مدیران و کارکنان این شرکت ضمن قدردانی از تلاش‌های مدیران و کارکنان این شرکت و با تشکر از حمایت‌های خانواده‌های آنان در سال جاری، اظهار امیدواری کرد در سال آتی نیز این شرکت در راستای اهداف گروه فولاد مبارکه و اعتلای اقتصاد کشور خوش بدرخشد.

وی  از شرکت فولاد هرمزگان به‌عنوان یکی از شرکت‌های بسیار موفق و منعطف گروه فولاد مبارکه یاد و اضافه کرد: روند روبه‌رشد بهره‌وری، افزایش تولید و به‌طورکلی عملکرد خوب این شرکت در فروش داخلی و خارجی و درآمدزایی برای اقتصاد کشور درخور تحسین است؛ ازاین‌رو شایسته است به‌نحو مقتضی از این عملکرد درخشان و ارادۀ کارکنان این شرکت قدردانی شود.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه با اشاره به رکوردها و دستاوردهای بزرگ و افتخارآمیز کارکنان این شرکت در سال ۹۷ گفت: در سال جاری شاهد به ثبت رسیدن رکوردهای ارزشمند در نواحی مختلف فولاد هرمزگان و دست‌یابی به اهدافف برنامه‌ریزی‌شده بودیم که بدون شک کسب این موفقیت‌ها مرهون زحمات مجموعۀ مدیریت، کارکنان شرکت و پیمانکارانی بوده است که دغدغۀ رشد و شکوفایی بیش‌ازپیش فولاد هرمزگان را داشته‌اند.

وی درخصوص اهمیت دست‌یابی به اهداف گروه فولاد مبارکه در سال آتی تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۵۰ درصد از تولید فولاد کشور در گروه فولاد مبارکه تولید می‌شود و اهداف بلندمدت شرکتت در افق چشم‌انداز سال ۱۴۰۴ و دست‌یابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که این شرکت همچنان سهم خود را حفظ کند، بدون تردید یکی از شرکت‌هایی که می‌تواند در تحقق این هدف مؤثر باشد، فولاد هرمزگان است.

عظیمیان از وجود ظرفیت‌های متعدد استان هرمزگان به‌ویژه در بخش صنعت فولاد به‌عنوان یکی از مزیت‌های اصلی توسعۀ این صنعت در این استان یاد و اضافه کرد: واقع شدن فولاد هرمزگان در کنار سواحل خلیج‌فارس وو بندرهای صادراتی برای صادرات محصولات تولیدشده یکی از ویژگی‌های بسیار مهم و ارزشمند این فولادساز ارزشمند کشور است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که مسئولین عالی‌رتبه همواره بر افزایش توان صادراتی کشور تأکید کرده‌اند، شرکت فولاد هرمزگان می‌تواند بیش‌ازپیش در بخش صادرات غیرنفتی، ارزآوری و تحقق اهداف نظام مقدسس جمهوری اسلامی خدمات گسترده‌ای ارائه کند.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از حمایت‌های مدیران و مسئولان محترم استان هرمزگان و با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در این استان خاطرنشان کرد: بدون‌شک با توسعۀ صنعت فولاد در استان هرمزگان شاهد ایجاد فرصت‌های شغلی روزافزون، شکل گرفتن شرکت‌های پیمانکاری بیشتر و افزایش رونق اقتصادی در این منطقه خواهیم بود.

وی با اشاره به کیفیت بالای محصولات فولاد هرمزگان و با تأکید بر این‌که نام و برند فولاد هرمزگان در داخل و خارج از کشور شناخته‌شده است، افزود:با مطالعۀ طرح و برنامه‌ریزی بسیار دقیق و تأمین منابع مالی می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به ظرفیت ۱۰ میلیون تن فولاد که رئیس‌جمهور در بازدید از این استان بر آن تأکید کرد، دست‌یافت.

عظیمیان در ادامه اظهار امیدواری کرد با همکاری همۀ مسئولین ذی‌ربط بتوان عملیات توسعۀ فولاد هرمزگان را تا پایان خردادماه سال آتی وارد فاز اجرا ساخت و برای مردم شریف و زحمتکش خطۀ هرمزگان و اقتصاد کشورر دستاوردهای بزرگی به ارمغان آورد.

 عظیمیان، شکل گرفتن شرکت‌های پیمانکاری متعدد و توانمند، گردش مالی فراوان نزد تولیدکنندگان، سازندگان و پیمانکاران و واحدهای تأمین‌کنندۀ خدمات و درنهایت صلابت بیشتر نظام مقدس جمهوریی اسلامی، ایجاد فرصت‌های شغلی متعدد و رفاه اجتماعی بیشتر از مهم‌ترین دستاوردهای توسعۀ صنعت فولاد در استان هرمزگان خواهد بود.

دیدار مدیرعامل گروه فولاد مبارکه با خانواده‌های شهدای شرکت در استان هرمزگان

عظیمیان، مدیرعامل گروه فولاد مبارکه، هم‌زمان با روز گرامیداشت شهدا، با همراهی مهندس ارزانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان، با خانوادۀ شهدای فولاد مبارکه در هرمزگان دیدار و گفت‌وگو کرد.

۴۶

کد خبر 1241528

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =