نمی‌دانید چه بر سرم آوردند اما گفتم مال بی‌زبان را دست آدم زبان‌دار نمی‌دهم

دیروز زنگنه در نشست خبری که به مناسبت افتتاح فازهای ١٣ و ٢٢ تا ٢٤ میدان گازی پارس‌جنوبی در عسلویه برگزار شد، توضیحات مهمی در خصوص پرونده فساد پتروشیمی داد .

به گزارش خبرآنلاین، زنگنه که ورود دوباره‌اش به وزارت نفت با جنجال پرونده بابک زنجانی همراه بود، همچنان در خصوص این پرونده مورد سئوال قرار می‌گیرد و اتفاقا تاکید دارد پرونده بابک زنجانی نباید فراموش شود .

 بابک زنجانی در دوره تشدید تحریم ها در دولت دهم، نفت ایران را فروخت اما پول نفت را پس نداده است و تا کنون هر آنچه در خصوص دارایی‌هایش در بانک های خارجی گفته است نیز بلوف بوده است.

 جنجال به پا شده در خصوص پرونده پتروشیمی را اما زنگنه محصول کار کسانی می داند که تلاش دارند پرونده بابک زنجانی را از دیدرس خارج کرده و بی‌اهمیت نمایند.

پرونده پتروشیمی اما متهمی مشهور دارد به نام مرجان شیخ الاسلامی آل آقا که مواضع حمایتی همسرش از تحریم، نقش وی را در این پرونده بر سر زبان‌ها انداخته است. انچه زنگنه درباره بزرگنمایی پرونده می‌گوید پیش از این نیز از سوی دادستان تهران اعلام شد .  

زنگنه در خصوص انچه بر این پرونده گذشته، گفته است: در طول پنج و نیم سال گذشته فشار زیادی را از جانب شرکت بازرگانی پتروشیمی تحمل کردم. عده‌ای ما را بیچاره کردند و می‌گفتند چرا از این شرکت استفاده نمی‌کنید.

زنگنه

وزیر نفت ادامه داد: شرکتی بود به نام شرکت بازرگانی پتروشیمی که صددرصد دولتی و متعلق به شرکت ملی صنایع پتروشیمی بود. شرکت ملی صنایع پتروشیمی کالاهای تولیدی خود را به این شرکت می‌داد و به دلیل گردش مالی بزرگ اعتباری برای این شرکت ایجاد شد. این شرکت در اقدامی عجیب در سال ١٣٨٨ خصوصی شد اما روال گذشته ادامه پیدا کرد. نزدیک به چهار میلیارد یورو در سال‌های ٩١ و ٩٢ بازنگشته است. ارزی هم که بازگشته طبق ارز رسمی بوده در حالی که در آن سال‌ها ارز رسمی، مرجع و آزاد وجود داشته است.

وی افزود: من گفتم مال بی‌زبان را دست آدم زبان‌دار نمی‌دهم. نمی‌دانید چه بلایی سر من آوردند و گفتند می‌خواهید این شرکت را تضعیف کنید.

زنگنه ادامه داد: باید از قوه قضائیه برای مطرح کردن این پرونده تشکر کرد اما بعضی از دوستان بابک زنجانی می‌خواهند این پرونده را آنقدر بزرگ کنند که بابک زنجانی فراموش شود. بابک زنجانی تحت هیچ شرایطی نباید فراموش شود. قدرت پول بابک زنجانی بیرون از زندان را هم اداره می‌کند. بسیاری از کسانی که به من تهمت می‌زنند و من را تحت فشار می‌گذارند پشتشان بابک زنجانی است.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1241688

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
    1 0
    ممنون كه نمي گذاري آب خوش از گلوي غارتگران ثروت ملي و طرفداران آنها پايين برود. عبادت بجز خدمت خلق نيست.