بیش از ۱۰ هزار تخت پذیرای گردشگران نوروزی آذربایجان‌شرقی است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: آذربایجان شرقی با ۱۰ هزار و ۱۰۰ تخت پذیرای مسافران و گردشگران نوروزی است.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، مرتضی آبدار در آستانه آغاز سال ۱۳۹۸ از برنامه‌های ویژه این اداره کل در ایام نوروز خبر داد و گفت: نوروز به رسم جای جای این سرزمین پر گهر بزرگترین و با شکوه ترین عید مردم آذربایجان شرقی است و رسم‌ها و جشن‌های نوروزی که در گوشه و کنار استان برگزار می‌شود، بخشی از میراث فرهنگی و همچنین یکی از بزرگترین جاذبه‌های فرهنگی این منطقه به شمار می‌آید.

آبدار ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی استان در راستای برپایی نوروزی پرنشاط برای مسافران و گردشگران آذربایجان شرقی با برگزاری منظم جلسات و همکاری کمیته‌های یازده گانه ستاد خدمات سفر، فعالیت خود را از سه ماه گذشته آغاز و اهداف خود را در راستای گسترش و تسهیل ارائه خدمات به گردشگران تدوین ساخته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در ادامه از مهم‌ترین اقدامات این اداره کل در راستای برنامه‌های نوروز ۹۸ سخن به میان آورد و گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان با آماده سازی و بهسازی اماکن تاریخی و برپایی سفره هفت سین در موزه‌ها به استقبال بهار و گردشگران استان می‌رود.

آبدار به برگزاری ۳۰ نمایشگاه صنایع دستی در سطح استان اشاره کرد و گفت: در ایام نوروز ۹۸ در راستای اعتلای هنر دست هنرمندان آذربایجان شاهد برگزاری نمایشگاه و بازارچه‌های صنایع دستی در ۳۰ نقطه استان خواهیم بود.

وی در ادامه به برگزاری آئین سنتی "نوروزگاه" طی ایام نوروز ۱۳۹۸ در سطح استان خبر داد و گفت: این اداره کل ۹۸ مورد آئین سنتی "نوروزگاه" را با محوریت معرفی و تبلیغ آداب و رسوم نوروز آذربایجان شرقی طی ایام پیش رو در سطح استان برگزار خواهد کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی استان طبق سنوات گذشته اقلام تبلیغاتی اعم از نقشه، کتابچه، کتابچه‌های کودک، کارت پستال و پوسترهای استان آذربایجان شرقی را جهت ارائه به گردشگران آماده ساخته است.

وی با بیان اینکه مرکز اطلاع رسانی نوروز ۹۸ در خانه تاریخی "صدقیانی" مستقر خواهد بود، ادامه داد: در راستای ارائه خدمات گسترده و معرفی تخصصی جاذبه‌های گردشگری آذربایجان شرقی طبق سنوات گذشته راهنمایان گردشگری استان در اماکن تاریخی و ورودی‌های شهر مستقر خواهند بود.

آبدار در پایان اظهار داشت: استان آذربایجان شرقی با ۳۳ هتل، ۲۶ هتل آپارتمان و در مجموع ۱۰ هزار و ۱۰۰ تخت پذیرای مسافران و گردشگران نوروزی خواهد بود.

46

کد خبر 1242011

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =