رحمان محمدی‌راد:بدون ستاره و با کار تیمی قهرمان شدیم

سرمربی شهرداری ورامین می‌گوید:«همه بازیکنانم لیاقت دعوت به تیم‌ملی والیبال را دارند.»

مهری رنجبر:کار بزرگی با شهرداری ورامین کرد،رسیدن به قهرمانی در لیگ برتر والیبال.به قول خودش:«به بازیکنانم گفته بودم که از حضور در بازی فینال لذت ببرند و بس.آنها مزد هفت ماه تلاش خودشان را گرفتند.»پس از این قهرمانی با رحمان محمدی راد برای دقایقی گپ زدیم.او دردومین تحربه سرمربیگری خودش در لیگ برتر به این عنوان رسید و حالا برنامه های زیادی برای آینده دارد.

بازی سخت با سایپا.شما فینال اول را هم باخته بودید،اما در نهایت جام قهرمانی را بالای سرتان بردید.
فکر می کنم با روحیه بالا و تلاشی که در ۷ ماه کردیم به ما این انگیزه را داد تا شانس قهرمانی را ازدست ندهیم. من به بازیکنانم گفته بودم بازی فینال لذت خاصی دارد که همه تلاش می کنند به آن برسند،آن هم بازی جلوی چشم خانواده والیبال و همه ایران.به آنها گفتم که باید مزد هفت ماه تلاش را بگیریم .خوشحالم تیمم با کیفیت بالا بازی کرد و قهرمان شد.همه خستگی من در رفت.

بعداز برد نفس راحتی کشیدید این طور نیست.به نظر استرس زیادی داشتید.
برایم لذت بخش بود. حتی با شروع بازی یکی از همکارانم گفت چه لحظات سختی است  اما من گفتم باید تلاش کنیم. کار بچه ها در بازی نشان می داد که با لذت کار می کنند، بدون هیچ نگرانی . شاید بردن، همیشه قهرمانی نباشد.برد برای من روی دیگری داشت که تیمم با کیفیت بهتری بازی کند.بیشتر از قهرمانی خوشحالم که تیمم خیلی بهتر از قبل بازی کرد ،آن هم با جبران ضعف های قبلی و تبدیل توپ های ساده به امتیاز که در بازی اول از آن لطمه خورده بودیم.بچه ها با درک لحظات مدام یکی ،دو امتیاز جلوتر از سایپا بودند.

این قهرمانی در دومین تجربه سرمربیگری شما در لیگ برتر والیبال بود، با برنامه هایی که دلتان می خواست و پیاده کردید قهرمانی ورامین رقم خورد؟
سرمربیگری در تیم گنبد تجربه خاصی نبود، چرا که من از هفته هفتم و هشتم به آن تیم رفتم . اما شاید بشود گفت شهرداری ورامین اولین تجربه ام در لیگ برتر است. اولین سالی که یک تیم را با مشورت همکارانم و برنامه ریزی باشگاه شکل دادیم و سر فرصت کار کردیم.از همان اول هم بازیهای خوبی داشتیم.ما در دور مقدماتی قهرمان شدیم .البته با شروع فصل قول حضور در جمع چهار تیم را داده بودیم که درآن زمان با یارگیری تیم ها طبیعی بود و شاید شانس قهرمانی را کمتر برای تیمم قائل بودم، اما کم کم که جلو رفتیم پتانسیل قهرمانی را نشان دادیم.از نیم فصل دوم هم شرایط را طوری پیش بردیم و ذهن بچه ها را آماده کردیم که لیاقت قهرمانی را داریم.من برای قهرمانی تیمم از تجربه هایم استفاده کردم.

رحمان محمدی راد با قهرمانی شهرداری ورامین،تیمی بدون ستاره ،بیشتر موفقیت با کار گروهی را به نمایش گذاشت این طور نیست؟
شاید امروز بهترین های ایران را داریم. برای من و باشگاه ،بازیکنانمان بهترین های ایران هستند.البته شرایط ،فرصت و بودجه لازم را برای قرارداد با بهترین های ایران داشتیم اما نظر من و همکارانم این بود که همین بازیکنان بهترین هستند.با شرایطی که پیش آمد ،دوست نداشتم برای دلداری به من بگویند بهترین ها در سایپا یا پیکان جمع شده اند .ما برای هم بهترین بودیم، باشگاه، بازیکنان و کادرفنی.شاید از بیرون بقیه جور دیگری فکر کنند اما برای ما اولویت این بود که برای هم بهترین باشیم و بهترین جایگاه را بگیریم. ما کار گروهی،تاکتیک و با برنامه بودن را به همه نشان دادیم.امیدوارم کار ما دیده و پسندیده شده باشد و منتقدان هم سکوت کنند.

نتیجه قهرمانی هم دعوت بازیکنان شما به اردوی تیم ملی بود.
بچه های ما لیاقتش را داشتند و در بازی ها توانایی هایشان را به نمایش گذاشتند.در جلسه با سرمربی تیم ملی متوجه شدم او بیشتر بازیهای ما را دیده است. به نظرم همه بچه های تیمم در حد تیم ملی هستند.به هر حال امیدوارم بازیکنانی که انتخاب شده اند ، در خدمت تیم ملی موفق باشند.بازیکنان باتجربه و جوان.عملکرد لیبروی ما در حد بهترین ها است.پوریا فیاضی تاثیرگذارترین بود، علی اصغر مجرد یکی از جنگنده ترین بازیکنان بوده برخلاف خونسردی اش،او حتی یک جلسه تمرین را هم از دست نداد،مسعود غلامی هم یکی از تاثیرگذارترین سرعتی زنان است.

کار تیم برای باشگاه های آسیا را از چه زمانی شروع می کنید؟
اول باید برای کار با سرپرست تیم ملی و در صورت امکان با سرمربی تیم ملی جلسه ای داشته باشیم. چرا که امسال رقابتهای باشگاه های آسیا به جای اواخر اردیبهشت ماه، اواخر فروردین ماه برگزار می شود و ما باید بدانیم می توانیم از بازیکنان دعوت شده به اردو استفاده کنیم یا نه؟ با موافقت سرمربی تیم ملی  برای همراهی آنها با تیم ما در باشگاه های آسیا،بازیکنان نمی توانند دو هفته در اردوی تیم ملی باشند.اگر شرایط جور نباشد برنامه را تغییر می دهیم .حالا هم ۲۰ روز بیشتر فرصت نداریم و بازیکنان باید از لحاظ بدنی به آمادگی برسند.اردوی تیم هم برای  باشگاه های آسیا  ۵ یا ۷ فروردین ماه شروع می شود .ما هم به کمتر از قهرمانی در آسیا  راضی نمی شویم.

251 251

کد خبر 1242449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =