وزیر راه: قیمت بلیت هواپیما از آذر تا الان تغییر نکرده/ برخی  آژانس‌های مسافرتی شیادی می‌کنند

ایلنا نوشت: وزیر راه و شهرسازی گفت: سقف و کف قیمت‌ بلیت هواپیماها در سایت شرکت‌های هواپیمایی و سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی موجود است و هیچ افزایش قیمتی در نوروز در بلیت هواپیما اعمال نشده و قیمت‌ها همان قیمت آذرماه است.

محمد اسلامی در حاشیه بازدید از فرودگاه مهرآباد و بررسی وضعیت سفرهای نوروزی در جمع خبرنگاران ضمن تبریک سال جدید اظهار داشت: در بازدید از ترمینال‌های فرودگاه مهرآباد متوجه چند نکته شدیم اول اینکه مجوزهای پروازی که سازمان هواپیمایی کشوری صادر کرده و آماده‌سازی هواپیما متناسب با درخواست شرکت‌ها و ظرفیت‌ها بوده است و خوشبختانه ضریب آمادگی شرکت‌های هواپیمایی بالا است و روزانه ۱۴۰ فروند هواپیما برای مسیر پرواز آماده است و با عدم انطباق عرضه و تقاضا مواجه نیستیم.

وی با اشاره به اعتراضات برخی از مسافران اظهار داشت: تعدادی از مسافران شرکت هوایی آتا در مسیر پرواز تهران به اهواز در هواپیما بوی رنگی که در کانال پیچیده بود را احساس کرده بودند هراس این را داشتند که شاید وسایل الکتریکی، سیمی آتش گرفته است. به همین دلیل پرواز به فرودگاه برگشت و مسافران ۵ ساعت در ترمینال معطل شدند.

وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه سازمان هواپیمایی با این شرکت هواپیمایی برخورد لازم را انجام داد، گفت: متاسفانه این شرکت هواپیمایی اطلاع ‌رسانی‌های مورد نظر را به مسافران انجام نداده بود و مسافران در ترمینال سردرگم بودند. به همین دلیل تعلل ایرلاین‌ها، سازمان هواپیمایی به آنها اخطار داد و با اختصاص هواپیمای استاندارد مجددا به اهواز پرواز کردند.

اسلامی افزود: بخشی دیگر از اعتراضات مسافران درباره قیمت بلیت بود، تعدادی از مسافران بلیتی را خریداری کرده بودند، اما آژانس به آن‌ها گفته بود، این بلیت را لغو کنید و مجددا بلیت بخرید که این کار شیادانه است. ما فروش بلیت دستی نداریم و همه سیستمی است و دفاتر مجاز، فقط مجاز به عرضه بلیت هستند.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در حال تعامل و مذاکره  با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم تا سایت‌های غیرمجاز فروش بلیت و سایت‌هایی که پروازهای فرضی می‌فروشند، تعطیل شوند،  گفت:  آن‌ها اول بلیتی را می‌فروشند، سپس در آستانه پرواز اعلام می‌کنند که آن پرواز لغو شده است و خسارت دریافت می‌کنند و از مسافر می‌خواهند بلیت جدید بگیرد که این تخلف است و طی تعامل با وزارت ارتباطات با این سایت‌ها برخورد می‌کنیم.

اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر گرانفروشی بلیت هواپیما گفت: قیمت‌ بلیت هواپیماها به صورت سقف و کف در سایت شرکت‌های هواپیمایی و سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی موجود است. ما هیچ افزایش قیمتی در نوروز در بلیت هواپیما نداشته‌ایم و قیمت‌ها همان قیمت آذرماه است، اما در شرایط کم تقاضا نرخ‌های کف و در شرایط پر تقاضا نرخ‌های سقف عرضه می‌شود.

وی تاکید کرد: هیچ  شرکتی اجازه فروش بالاتر از قیمت های اعلام شده را  ندارد و اگر مسافری بلیت گران‌تر خریداری کرد، بعد از تعطیلات به سازمان هواپیمایی مراجعه کند و حتماً مابه‌التفاوت را دریافت کند.

وی بیان کرد: نوروز امسال گشت هوایی نیز از سوی سازمان راهداری راه‌اندازی شده است که امروز افتتاح شد و با یک دستگاه هلی‌کوپتر بخشی از جاده چالوس و اتوبان کرج ـ قزوین بازدید شد.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت:‌ افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس‌ها تا ۲۵ فروردین ماه است و حتماً پس از آن به نرخ‌های قبلی باز می‌گردد.‌ در ایام نوروز ۱۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای خدمات‌دهی به مسافران نوروزی آماده هستند و از طریق سامانه سپهتن نظارت می‌شوند.

17231

کد خبر 1242483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =