وزارت جهاد کشاورزی: سیب زمینی و پیاز هفته آینده ارزان می‌شود!

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: مدیر کل دفتر محصولات جالیزی وزارت جهاد کشاورزی: هفته آینده قیمت‌ محصولاتی چون پیاز و سیب زمینی متعادل و کاسته شود

حسین اصغری گفت: بارندگی‌های روز های اخیر در استان‌های خوزستان و جنوب کرمان برداشت محصولاتی چون پیاز و سیب زمینی و خیار را با مشکل مواجه ساخته است و پیش بینی می‌شود در هفته آینده و با از سرگیری برداشت و حمل، قیمت‌ها متعادل و کاسته شود.

وی افزود: متأسفانه هر ساله در ایا م نوروز با کمبود شدید وسایل نقلیه باری و محدودیت‌های ترافیکی وسایل باری سنگین در جاده‌های پر تردد کشور مواجه هستیم که این موضوع خود تأثیر منفی بر بازار عرضه محصولات سبزی و سیفی که اغلب فسادپذیر است بر جای می‌گذارد.

اصغری گفت: میزان تولید سالانه سیب زمینی ۵ میلیون تن، پیاز ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن، گوجه فرنگی ۶ میلیون تن و خیار ۳ میلیون است که نسبت به پارسال رشد یافته است.

وی با اشاره با اینکه در تولید محصولات سبزی و سیفی هیچگونه مشکلی وجود نداشته است، افزود: با اجرای طرح استمرار تولید سیب زمینی و پیاز در استان‌های جنوبی کشور مانند سیستان و بلوچستان، بوشهر، فارس، هرمزگان، خوزستان، جنوب کرمان، ایلام و استان‌های کرمانشاه و گلستان، نیاز کشور به این محصولات به نحو مطلوبی تأمین می‌شود.

اصغری گفت: افزایش صادرات محصولات سبزی و سیفی و نیز ورود کشورهای متقاضی جدید از مسایلی است که باید برای مدیریت آن ساز و کار مناسب و ویژه‌ای اندیشیده شود تا تعادل بازار را در مقاطع خاص برهم نزند.

23231
کد خبر 1242634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =