مادر شهیدی که با کارآفرینی چهره مردمی سال شد

علی ضیا شب گذشته در چهارمین قسمت از برنامه تحویل سال شبکه یک، میزبان عصمت احمدیان، مادر شهید کارآفرین و یکی از ۱۱ نفر طرح انتخاب چهره برتر مردمی بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عصمت احمدیان که سه شنبه ۲۸ اسفند مهمان علی ضیا در برنامه «فرمول یک» بود، در ابتدای برنامه گفت: نوه‌ام را به تازگی از دست دادم و ۱۰ فروردین چهلم او است. از مردم تشکر می‌کنم که همیشه در کنار ما هستند. درِ خانه ما همیشه تا یک نیمه شب باز است و مردم مرتب می‌آیند. یکی چهار فرزندش بیکار هستند، دیگری شب عید به نان شب محتاج است و این‌ها مرا بیشتر عذاب می‌دهد تا اینکه نوه‌ام را از دست بدهم.

مادر دو شهید ادامه داد: حاج اسماعیل ما فرمانده تیپ یک ولیعصر بود و هشت بار دچار مجروحیت‌های شدید شد، آنقدر شیمیایی شد که چشمانش را از دست داد، پایش قطع شد و دستش آسیب دید و او هشت بار شهید شد.

احمدیان درباره سه نوع جنگ توضیح داد: یکی مثل صدام ملعون می‌آید و می‌گوید من می‌خواهم بجنگم، خودش را می‌بینی و اسلحه‌اش را می‌بینی و با او می‌جنگی. دشمن دیگری هست که خودش را می‌بینی، اسلحه‌اش را نمی‌بینی و افکارش را نمی‌دانی، جنگیدن با او مشکل است و اما جنگی است که نه دشمن را می بینی، نه اهدافش و نه اسلحه اش را و او خطرناک ترین است.

این چهره برتر مردمی یادآور شد: مردم نظام و مقام معظم رهبری را دوست دارند و اگر تاکنون در مقابل این وضعیت سکوت کرده اند به خاطر ایشان است. مردم با فقر، بیکاری، بیماری و فحشا دست به گریبان هستند. 

این بانوی کارآفرین درباره اینکه آیا می داند نفر چندم طرح انتخاب چهره مردمی است، گفت: واقعا نمی دانم نفر چندم هستم و اصلا تلویزیون را باز نکردم و نوه ام هم که فوت کرده بود و حس و حالی نداشتم.

احمدیان با ابراز تاسف از اختلاس ها گفت: رزمنده هایی داشتیم که پوتین نو را در می آوردند که بیت المال از بین نرود و با پای برهنه روی مین رفتند و برخی هستند که پول بیت المال را اختلاس می کنند. آن شهید کجا رفت و این اختلاس گران کجا رفتند...

او تصریح کرد: ما همه سختی ها را پشت سر گذاشتیم، جنگ را پشت سر گذاشتیم، تحریم ها را پشت سر گذاشتیم، حالا داریم گرانی ها را پشت سر می گذاریم؛ گوشت کیلویی ۱۰۰ هزار تومان و نخود کیلویی ۱۷ هزار تومان... امیدوارم این شرایط را هم پشت سر بگذاریم و به فرمان مقام معظم رهبری اوضاع و احوال خیلی خوب شود و به اوج قله برسیم.

۲۴۱۲۴۳

کد خبر 1242643

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =