ایرنا نوشت: تیم تحقیقات فضایی ژاپنی وجود آب بر سطح سیارک ریوگو جایی که کاوشگر هایابوسا 2 در حال انجام ماموریت است را تایید کرد.

تلویزیون ژاپن گزارش داد اعضای این تیم تحقیقاتی متشکل از آژانس اکتشافات هوا فضای ژاپن (جاکسا) و به همراه چندین دانشگاه، ترکیب بافت سنگ های جمع آوری شده توسط کاوشگر هایابوسا از سطح سیارک ریوگو را به مدت دو ماه با کمک اشعه های مادون قرمز این کاوشگر مورد آزمایش قرار داده اند این محققان هم اکنون می گویند که به نشانه ای دست یافته اند که حاکی از وجود آب در سنگهای موجود در سیارک ریوگو است.
بنا بر گفته این محققان این بدان معنا است که در سطح این سیارک آب وجود دارد اما این آب به صورت مایع یا یخ نیست بلکه به صورت مواد معدنی حاوی هیدروکسیل است.
کاوشگر هایابوسا 2 که بر سطح سیارک ریوگو فرود آمده بود در ماه فوریه نمونه سنگ هایی را از سطح این سیارک جمع آوری کرده است.
تیم تحقیقاتی جاکسا می گوید که ممکن است سیارک ریوگو از به هم پیوستن مجدد ذرات حاصل از برخورد یک جرم آسمانی به وجود آمده باشد.
کوهی کیتازاتو، یکی از اعضای این تیم می گوید اگر هایابوسا 2 نمونه های سنگ جمع آوری شده از سطح ریوگو را در سال 2020 به زمین بیاورد به کشف های بسیاری دست خواهند یافت.
او گفت امیدوار است که این ماموریت با موفقیت انجام شود.

5656

کد خبر 1242975

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =