مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران: بازگشایی ۷۰ درصد محور روستایی

احمد آفرین محمدزاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران، گفت:۷۰ درصد محور روستایی بازگشایی شد و در دو روز آینده نیز مابقی راههای روستایی باز می شود.

به گزارش خبرگزاری  خبرانلاین مازندران، احمد آفرین محمدزاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران اظهارکرد: مازندران مقصد گردشگری و جزو سه استان پرتردد کشور محسوب می شود، اظهارکرد: از ابتدای طرح تا ۸ صبح امروز ۷ میلیون و ۵۹۹هزار ۷۶ تردد در استان داشتیم که از این تعداد ۶ میلیون و ۹۰۰ سواری، ۵۶ هزارو ۴۷۴ اتوبوس و ۵۹ هزارو ۷ دستگاه سایر وسیله نقلیه سنگین تردد کردند.

وی به خدمات راهداری در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: ۳۲۰ راهدار در ۲۲ راهدارخانه با بهره گیری بیش از ۲۵۰ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری در محورهای استان آماده خدمات رسانی به مردم هستند.

محمدزاده با بیان اینکه ۶۲ جرثقیل کشیک در محورهای استقرار پیدا کردند، افزود: با هماهنگی با دو شرکت خودرویی حدود ۳۰۰ دستگاه امدادخودرویی درجاده ها مستقر و آماده ارائه خدمات رسانی هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با بیان سامانه ۱۴۱آماده پاسخگویی به هموطنان است، گفت: سیستم ITC با بهره گیری از حدود ۴۵ دوربین نظارت تصویری، ۵۹ سامانه ثبت تخلف، ۱۰۲ دستگاه تردد شمار و دو دستگاه سیستم توزیع در حرکت و تابلوهای ترافیکی گرافیک نما در استان فعال است.

وی حمل و نقل عمومی را بهترین گزینه برای سفر دانست و افزود: یک درصد از تصادفات جاده ای مربوط به حمل و نقل جاده ای است و در این ایام این رقم به صفر می رسد.

محمدزاده ادامه داد: در حمل و نقل عمومی برای تردد ایمن جاده ای بر استفاده از ناوگان مناسب، مدیران فنی در پایگاه های تردد مسافری، کارت هوشمند معتبرناوگان و راننده دارای کارت هوشمند تاکید شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران به سیل، برف و کولاک اخیر در استان اشاره کرد و گفت: در روزهای اخیر برف روبی، سیل، رانش، ریزش و لغزندگی جاده ها با حجم بالای مسافران را تجربه کردیم که با توجه به این مسئله اولویت بازگشایی راههای شریانی را در پیش گرفتیم.

وی بابیان اینکه راه ههای شریانی استان باز است، افزود: علیرغم ریزش کوه و رانش راههای شریانی استان در کوتاه ترین زمان پاکسازی شدند.

محمدزاده با بیان اینکه علیرغم شرایط جوی راههای استان باز و تردد برقراراست، ادامه داد: در محور ساری-کیاسر-سمنان شاهد بارش شدید برف بودیم که با توجه به اینکه برخی از هموطنان بدون کوچکترین امکانات زمستانی تردد داشتند با مشکل گیر افتادن خودروها روبروشدیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با اعلام اینکه حدود ۷۰ خودرو در ساعات اولیه گرفتار شدند، بیان کرد: درحال حاضر محور کیاسر باز و تمهیدات ایمنی دیده شده است و بازگشایی محورهای روستایی از برنامه های بعدی می باشد.

وی از بازگشایی ۷۰ درصد محور روستایی خبرداد و گفت: در دو روز آینده نیز مابقی راههای روستایی بازگشایی می شود.

محمدزاده افزود: ۷۰ درصد از منطقه سوادکوه بازگشایی انجام شد که با توجه به وضعیت رانشی منطقه با مشکل مواجه هستیم.

46

کد خبر 1243002

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =