نسخه رئیس کمیسیون عمران برای بهبود وضعیت بازار مسکن در سال ۹۸

خانه ملت نوشت: رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت که اگر در سال جاری زمینه تولید مسکن فراهم شود، قطعا شاهد ثبات در نرخ بازار مسکن خواهیم بود، در غیر این صورت، باید بار دیگر شاهد تشدید رکود تورمی و افزایش قیمت ها باشیم.

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگویی ، با اشاره به اولویت های وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن در سال ۹۸، گفت: به نظر من وضعیت بازار مسکن در سال جاری به عملکرد و سیاست گذاری وزارتخانه بستگی دارد، از این رو اگر برای بخش های مختلف مسکن از جمله بافت های فرسوده، افزایش نرخ تسهیلات و واگذاری زمین های رایگان فکری شود، می توان در سال ۹۸ شاهد رونق بازار مسکن بود.

۳۰ درصد اقتصاد کشور تحت تأثیر بازار مسکن است

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ۳۰ درصد اقتصاد کشور تحت تأثیر بازار مسکن است، ادامه داد: با توجه به اهمیت بازار مسکن، برنامه ریزی ها باید در جهت هدایت سرمایه به سمت بازار مسکن صورت گیرد، از این رو اگر به درستی هدف گذاری و برنامه ریزی انجام شود می توان در جهت تقویت اقتصاد کشور حرکت کرد.

چشم انداز بازار مسکن مبتنی بر عملکرد دستگاه های اجرایی/اولویت اصلی دولت و مجلس باید هدایت نقدینگی به سمت تولید است

چشم انداز بازار مسکن بستگی به عملکرد دستگاه های اجرایی دارد، از این رو اولویت اصلی دولت و مجلس باید هدایت نقدینگی به سمت تولید باشد، در غیر این صورت با رها شدن نقدینگی، اقتصاد دچار تلاطمات و نابه سامانی خواهد شد

وی گفت:چشم انداز بازار مسکن بستگی به عملکرد دستگاه های اجرایی دارد، از این رو اولویت اصلی دولت و مجلس باید هدایت نقدینگی به سمت تولید باشد، در غیر این صورت با رها شدن نقدینگی، اقتصاد دچار تلاطمات و نابه سامانی خواهد شد.

افزایش تولید مسکن؛ شرط بهبود وضعیت بازار مسکن در سال۹۸

رضایی کوچی تصریح کرد: وضعیت بازار مسکن در سال ۹۸ مشروط به چندین عامل است، از این رو اگر در این سال، زمینه تولید مسکن فراهم شود، قطعا شاهد ثبات در نرخ بازار مسکن خواهیم بود، در غیر این صورت، باید بار دیگر شاهد تشدید رکود تورمی و افزایش قیمت ها باشیم.

دولت باید بانک ها را برای تقویت و رونق گرفتن بازار مسکن به میدان بیاورد

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من دولت باید بانک ها برای تقویت و رونق گرفتن بازار مسکن به میدان بیاورد، به طور حتم با ورود بانک ها می توان آینده خوبی را برای بازار مسکن متصور بود./

۲۳۲۳

کد خبر 1243032

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =