کاهش صادرات نفت ایران به ۱.۱ میلیون بشکه در روز

مهر به نقل از رویترز نوشت: صادرات نفت ایران در ماه جاری میلادی (اسفند-فروردین) به پایین‌ترین نرخ روزانه سال ۲۰۱۹ خود کاهش یافت.

براساس داده‌های ردیابی نفت‌کش‌ها و منابع آگاه صنعتی، صادرات نفت ایران در ماه مارچ به پایین‌ترین نرخ روزانه امسال خود کاهش یافت. این حتی قبل از این اتفاق می‌افتد که واشنگتن رسماً از کشورهای واردکننده نفت ایران بخواهد، به منظور تخطی نکردن از تحریم‌ها، واردت نفت از ایران را به شدت کاهش دهند.

طبق داده‌های رفینیتیو ایکون و ۳ شرکت دیگر که صادرات ایران را ردیابی می‌کنند، در ماه جاری، نرخ میانگین صادرات روزانه نفت خام ایران به ۱.۰ تا ۱.۱ میلیون بشکه در روز افت کرده است.

صادرات نفت

این درحالی است که در آوریل ۲۰۱۸، یک ماه قبل از این که ترامپ از توافق هسته‌ای با ایران خارج شود، صادرات نفت ایران حداقل ۲.۵ میلیون بشکه در روز بود. صادرات ماه مارچ حتی از میزان صادرات ماه فوریه که ۱.۳ میلیون بشکه در روز بود هم کمتر شده است.

برای بازار نفت، افت شدید صادرات نفت ایران، به تأثیر کاهش تولیدات اوپک خواهد افزود. ترامپ به دنبال این است که پس از به اتمام رسیدن موعد تحریم‌های ضدایرانیآمریکا، در ماه می (اردیبهشت-خرداد)، صادرات ایران را بیشتر تحت فشار قرار دهد.

سارا وخشوری، از شرکت مشاور انرژی اس‌وی‌بی انرژی اینترنشنال، می‌گوید: ما انتظار داریم صادرات نفت ایران پس از ماه می به شدت کاهش یابد. هرچند ما پیش‌بینی نمی‌کنیم که اوپک با انتظار افت تولید ایران، تولید نفت خود را افزایش بدهد.

شرکت کپلر، که جریان جابه‌جایی نفت در جهان را رصد می‌کند، اعلام کرد: صادرات نفت ایران تا به این‌جای کار در ماه مارچ به شدت نسبت به صادرات ماه فوریه افت کرده است. صادرات نفت ایران در ماه مارچ به ۱.۰۳ میلیون بشکه در روز افت کرد، درحالی‌که در ماه فوریه، میانگین صادرات نفت ایران ۱.۴۴ میلیون بشکه در روز بود. 

۱۷۲۲۴

کد خبر 1243105

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =