آمار سرقت از منزل سال گذشته در بانه ۲۶ درصد افزایش یافت

ایرنا نوشت: فرمانده انتظامی بانه گفت: آمار سرقت از منازل در سال ۹۷ نسبت به سال قبل از آن در این شهرستان ۲۶ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ رسول کرمی چگینی روز یکشنبه گفت: سال ۹۷ آمار سرقت از منزل در این شهرستان ۲۶ درصد افزایش داشته که در اکثر سرقت ها هیچگونه اقدامات پیشگیرانهای انجام نشده و بیشتر سرقت ها شامل دلار، طلا و جواهرات بوده که بایستی این اموال در صندوق امانت بانکی ملی نگهداری شوند.

او ادامه داد: سال ۹۷ در بحث سرقت از مغازه هشت درصدی کاهش، سرقت خودرو ۲۲ درصد کاهش و سرقت احشام ۲۵ درصد نسبت به سال ۹۶ افزایش داشته است.

سرهنگ کرمی چگینی گفت: در سال ۹۷ سرقت های متفرقه ۱۳ درصد افزایش داشته که نشان از سهل انگاری برخی از مغازه داران در زمینه نگهداری از اموال است

او افزود: سرقت های خشن در بانه ۱۰۰ درصد کاهش داشته به طوری که در سال ۹۷ حتی یک مورد سرقت خشن در بانه گزارش نشده که این نشان از تلاش و حضور پلیس و همکاری مردم است.

فرمانده انتظامی بانه گفت: در سال ۹۷ ایجاد مزاحمت ها ۳۶ درصد و نزاع و درگیری های خیابانی ۲۰ درصد کاهش یافته که این مهم با همکاری و همراهی نهادهای فرهنگی تحقق یافته است .

سرهنگ کرمی چگینی افزود: در سال ۹۷ قتل عمد نسبت به سال قبل در بانه ۷۵ درصد افزایش داشته که شاهد چند مورد قتل دلخراش بودیم اما آدم ربایی ۱۰۰ درصد کاهش داشته است.

او گفت: در این مدت جرح ۱۹ درصد، کلاهبرداری ۳۶ درصد ، خیانت در امانت ۲۰ درصد کاهش داشته و کشف کالاهای قاچاق ۱۰۴ درصد افزایش داشته است.

او در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری جشن های نوروزی گفت: با توجه به اینکه در سالهای گذشته در هنگام برگزاری جشن های نوروزی شاهد حوادثی ناگوار بودیم امسال نیز پلیس در کنار مردم تا پایان تعطیلات نوروزی به ماموریت خود که همان حفظ امینت و آرامش جامعه و جلوگیری از حوادث ناگوار است در کنار مردم میماند.

تلفن ۱۱۰ پلیس برای رسیدگی به شکایت و خواسته های مردم به صورت شبانه روزی پاسخگوی تماس های مردمی است و شماره تلفن ۱۹۷ با شعار این بار شما پلیس ما باشید که نارضایتی ها، تقدیر از عملکرد پلیس، پیشنهادات و انتقادات مردم به پلیس اعلام می شود.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
۴۲۴۲

کد خبر 1243583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =