خسارت ۱۲ هزار میلیارد ریالی سیل به کشاورزان گلستان

ایرنا  نوشت: مدیرکل مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: میزان خسارت وارده بارش های شدید، طوفان، طغیان رودخانه ها به بخش کشاورزی استان گلستان ۱۲ هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

سید محمد موسوی با بیان این مطلب در نشست کارگروه ستاد بحران بخش کشاورزی گلستان اظهار داشت: از این میزان هفت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به بخش زراعت، یکهزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به مرغداری ها، دامداری و آبزی پروری، یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به زیرساخت ها و حوزه تأسیسات آبی و خاکی ها و یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال به بخش باغات خسارت وارد شده است. 

خسارت ۱۲هزار میلیاردی سیل به کشاورزی گلستان


به گفته وی عمده محصولات کشاورزی خسارت دیده در استان گندم، کلزا و جو بوده که خسارت ۱۰۰ درصدی در گنبدکاووس، آق قلا، مینودشت، گالیکش، مراوه تپه، بندر ترکمن و گمیشان و در بقیه شهرستان های گلستان بین ۲۰ تا ۵۰ درصد برآورد می شود. 
مختار مهاجر رییس سازمان جهادکشاورزی گلستان نیز گزارشی از آخرین وضعیت خسارت ناشی از سیل در کشاورزی استان ارائه کرد. 
بارش شدید باران ۲۸ و ۲۹ اسفند ماه ۹۷ در شرق استان گلستان، باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در ۱۵ کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و طغیان رودخانه های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد. 
با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از ۳۰۰ میلیمتر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به ۱.۵ متر رسید. 
سرریز آب شدهای گلستان ۲ و بوستان در مناطق بالادستی، موجب به راه افتادن جریان سیل در رودخانه گرگانرود شد و همه شهرها و روستاهای حاشیه این رودخانه به ویژه شهرستان آق قلا را به دلیل حجم فراوان آب دچار سیلاب کرد. 
۱۷۲۲۴

کد خبر 1244264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =