۰ نفر
۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
اظهارات تند مکرون برایش دردسرساز شد

ایرنا نوشت: در حالی که با تصویب قانون 'ضد اغتشاش' و خرابکاری در مجالس ملی و سنای فرانسه انتظار می رفت متقابلا' از خشونت های پلیس در جریان اعتراض های جلیقه زردها نیز کاسته شود اما این بار جراحت شدید یک زن سالخورده در هفته نوزدهم تظاهرات این جنبش در شهر 'نیس' و اظهارات کنایه آمیز امانوئل مکرون درباره وی جنجال آفرین شد.

به گزارش روزنامه فرانسوی 'نیس متن'، به دنبال این حادثه که به طور گسترده در رسانه های فرانسوی پوشش داده شده است، از رئیس جمهوری فرانسه خواسته شده که در مورد اظهارات کنایه آمیزش درباره این زن سالخورده 73ساله توضیح دهد.

' امانوئل مکرون ' که همواره به دلیل خشونت های اعمالی از سوی پلیس نسبت به جلیقه زردها مورد سرزنش قرار دارد گفته که 'امیدوارم این پیرزن به زودی شفا پیدا کند و سرعقل بیاید.'
تصاویر این زن که به شدت از ناحیه سر آسیب دیده، در شبکه های اجتماعی به طور گسترده ای منتشر شده است.

دادستان نیس پس از بستری شدن این زن سالخورده که ساکن محله 'گاریبالدی' نیس است، تحقیقات قضائی خود را با گشایش پرونده ای در این ارتباط آغاز کرد.

این زن که یک فعال اجتماعی است به دلیل جراحت های جدی در ناحیه سر، بلافاصله به مرکز فوریت های اورژانس منتقل شد.

مکرون همچنین در اظهارات خود گفته است: 'من در ابتدا آرزو می کنم که او(پیرزن معترض آسیب دیده) در اسرع وقت بهبود یابد و از بیمارستان خارج شود و من برای خانواده او آرزوی آرامش دارم.'
امانوئل مکرون معتقد است: 'برای داشتن آرامش، باید رفتار مسوولانه داشت. ما به مکان های که ممنوع اعلام شده اند نمی رویم و خود را در چنین موقعیتی قرار نمی دهیم. ' 'این خانم در تماس با پلیس نبوده و خود را در موقعیتی قرار داده که به صراحت به محل ممنوعه برود بنابراین وحشت زده می شود. من عمیقا از این مساله اظهار تاسف می کنم اما در همه جا باید به نظم عمومی احترام گذاشت. من برای او آرزوی بهبودی سریع دارم و امیدوارم سر عقل بیاید.'

به گزارش ایرنا، تظاهرکنندگان جلیقه زرد در فرانسه در حالی نوزدهمین دور از تظاهرات آخر هفته خود را شروع کردند، که دولت این کشور واحدهای ارتش را به کمک پلیس فرستاد.
در تظاهرات شنبه گذشته، 51 معترض بازداشت شدند و وزیر کشور فرانسه شمار تظاهرکنندگان را 8 هزار و 300 تن در کل کشور و 3 هزار و 100 نفر در پاریس اعلام کرد.
اعتراض های جلیقه زردها از 17 نوامبر سال 2018 میلادی آغاز شده و تاکنون ادامه دارد.

در جریان این اعتراض ها 11نفر کشته و دست کم 2 هزار تظاهرکننده و یکهزار نیروی پلیس زخمی شده اند.
 

49311

کد خبر 1244286

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =