میشل عون: ترامپ حق تعیین تکلیف اراضی دیگران را ندارد

ایرنا نوشت: رئیس جمهوری لبنان با انتقاد از به رسمیت شناختن مالکیت رژیم صهیونیستی بر بلندیهای جولان از سوی آمریکا اعلام کرد که ترامپ حق تعیین تکلیف اراضی دیگران را ندارد.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه روسی پارلامنتسکایا گازتا ارگان پارلمان روسیه، میشل عون در دیدار با ویاچسلاو والودین رئیس دومای روسیه گفت: رهبر یک کشور حق تعیین تکلیف سرزمین های دیگر کشورها را ندارد.

وی ادامه داد: امت عربی در رابطه با اقدام آمریکا برای به رسمیت شناختن مالکیت اسراییل بر بلندی های جولان در روز سیاهی بسر می برد.
رئیس جمهوری لبنان با بیان اینکه این اقدام منافع لبنان را در برمی گیرد، اظهار کرد: این اقدام آمریکا علاوه بر اینکه نارضایتی های اجتماعی درپی دارد، مغایر با قوانین بین المللی و تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل است

لبنان میزبان دو میلیون آواره سوری است

عون در ادامه دیدار گفت: بحران سوریه سبب شد که تراکم جمعیت در کشور کوچک لبنان 500 درصد افزایش یابد.
وی افزود: ما ناچاریم میزبان دو میلیون آواره سوری را بپذیریم که بر اثر آن تراکم جمعیت لبنان تا 600 نفر در هر کیلومتر مربع افزایش یافته است.
رئیس جمهوری لبنان گفت: ما با پیامدهای سخت بحران سوریه مواجه شده ایم و امیدواریم روسیه در حل این مساله و بازگشت آوارگان سوری کمک کند.
عون این را نیز گفت که بر اثر سیاست های آمریکا پناهندگان سوری گروگان این مساله شده و نمی توانند به کشور خود بازگردند.
والودین رئیس دومای روسیه نیز بنوبه خود گفت که همه کشورهای جهان باید مخالفت خود را با تصمیم آمریکا درباره بلندیهای جولان که برخلاف تصمیمات سازمان ملل و شورای امنیت گرفته شده است، ابراز کنند.
به گفته، ترامپ تصمیم درباره به رسمیت شناختن مالکیت اسراییل بر بلندیهای جولان را با نادیده گرفتن مذاکرات با سایر کشورها و برخلاف تصمیمات شورای امنیت گرفت.
رئیس دومای روسیه هشدار داد: اگر جهان در جهت چنین تصمیم گیریهایی حرکت کند جنگ بین کشورها رخ می دهد و طرف زورمند صاحب حق می شود.

49310

کد خبر 1244524

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =