مک‌کنزی، رسما سکان فرماندهی ارتش آمریکا را به دست گرفت

ایسنا نوشت: ژنرال کنت فرانک مک‌کنزی، روز پنج‌شنبه مسؤولیت جدید خود در راس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا را برعهده گرفت؛‌ فرماندهی که بر عملیات نظامی آمریکا در چند کشور از جمله سوریه و افغانستان نظارت دارد.

به نوشته سایت روزنامه سعودی ایلاف، ژنرال کنت فرانک مک‌کنزی طی مراسمی با حضور پاتریک شاناهان، وزیر دفاع موقت آمریکا مسؤولیت خود را در راس فرماندهی مرکزی آمریکا تحویل گرفت. مک‌کنزی ۶۳ ساله تاکنون دو مرتبه در افغانستان خدمت کرده و در جنگ عراق نیز مشارکت داشته است. او جانشین ژنرال جوزف ووتل شد.

مک‌کنزی در جلسه تایید انتصاب خود به عنوان فرمانده واحد موسوم به "فرماندهی مرکزی" در ارتش آمریکا که اوایل ماه دسامبر برگزار شد، نسبت به خروج زودهنگام نیروهای نظامی از افغانستان ابراز نگرانی کرد، این درحالی است که از سال ۲۰۱۵ نیروهای داخلی به جای نیروهای پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) مسؤولیت برقراری امنیت در این کشور را برعهده گرفته‌اند.

ووتل در این مراسم گفت، در حالی که گروه تروریستی داعش شکست خورده و مذاکرات صلح با طالبان پیشرفت کرده، حضور نظامی آمریکا در سوریه و افغانستان همچنان ضروری است.

وی تاکید کرد، زمان پایان دادن به این درگیری‌ها فرا رسیده است، این امر به سرعت محقق نخواهد شد اما در صورت تعیین اهداف و منافع، اعتماد به شرکا و توانمند کردن نیروهای خود می‌توان این کار را عملی کرد.

49310

کد خبر 1245292

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =