دستور تخلیه روستای گولان انزل/ آماده‌باش کامل فرمانداری ارومیه و دستگاه‌ها بدلیل احتمال وقوع سیل

با ورود توده بارشی جدید به شمال‌غرب کشور، فرماندار ارومیه از آماده‌باش کامل فرمانداری و تمامی دستگاه‌ها خبرداد ضمن اینکه بخشدار انزل از تخلیه روستای گولان بدلیل قرارگیری در مسیر سیل خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، علیرضا ملامحمدی‌زاده فرماندار ارومیه ظهر امروز در جمع خبرنگاران  و در نشست خبری ستاد مدیریت بحران شهرستان ارومیه گفت: چهار حوضه آبریز در شهرستان ارومیه وجود دارد که متاسفانه بدلیل احتمالی قصور از سوی دستگاه‌ها لای‌روبی نشده‌اند و با توجه به افزایش پوشش برف در این حوضه‌ها و ورود توده بارشی احتمال سرریز آنها وجود دارد لذا تمهیدات اندیشیده شده و تلاش‌هایی صورت گرفته تا قبل از آغاز بارندگی عملیات لای‌روبی صورت گیرد.
وی ادامه داد: افزایش ۵برابری پوشش برف در حوضه باراندوزچای و روضه‌چای و همچنین افزایش این پوشش در حوضه شهرچای و نازلوچای وجود دارد و با توجه به اینکه در سال‌های ۹۵ و ۹۶ لای‌روبی نشده‌اند اواخر پارسال و در آغاز امسال تاحدودی عملیات لای‌روبی صورت گرفته و امیدواریم بتوانیم با گذر از بارش این هفته، اقدام عملی برای لای‌روبی کامل آنها توسط دستگاه‎‌های متولی صورت گیرد.
فرماندار ارومیه با اشاره به اینکه استقرار ۱۰۰ اکیپ برای انتقال آب‌های سطحی به خارج شهر خاطر نشان کرد: مهم‌ترین خطر در شهرستان ارومیه، پل کشتیبان است که با استقرار چند دستگاه ماشین‌آلات سنگین در حال لای‌روبی و افزایش مسیر عبور آب هستیم  ضمن اینکه از مردم درخواست داریم از ترددهای خود بکاهند.

ستاد مدیریت بحران شهرستان ارومیه

ملامحمدی‌زاده با اشاره به اینکه دستور تعطیلی تمام رستوران‌ها و کافه‌های حاشیه مسیر رودخانه در روستای بند از فردا تا زمان موضوع رفع بحران صادر شده گفت: تمام ورزشگاه ها، مدارس و مراکز بهداشت آماده اسکان و ارایه خدمات در شرایط بحران احتمالی هستند.
وی در مورد میزان بارش‌ها در روزهای پیش‌رو گفت: بیشترین بارندگی در روزهای یکشنبه و دوشنبه ۱۱ و ۱۲ فروردین ۴۰ میلیمتر و با احتساب برفآب ها ۵۰ میلیمتر پیش‌بینی شده که در جدیدترین اطلاعیه از سوی هواشناسی، امروز ۶میلیمتر فردا ۲۰ و دوشنبه ۱۵ میلیمتر بارش در ارومیه خواهدبود.
فرماندار ارومیه همچنین خاطر نشان کرد: برای مقابله با هرگونه خطر احتمالی، پیشنهاد تعطیلی روز یکشنبه ارومیه ارائه و در دست بررسی است.
فرماندار ارومیه با قدردانی از عملکرد شهرداری درخصوص حل مشکل جمع شدن آب‌های سطحی در ارومیه گفت: هیچ مشکلی بابت آب شرب و آشامیدنی برای شهروندان نداریم و اطلاعیه‌ها بیشتر جنگ روانی است، تصفیه خانه‌ها فعال و بدون ایراد کار می‌کنند.
ملامحمدی‌زاده اضافه کرد: در تمام روستاهای شهرستان ارومیه ستاد مدیریت بحران با مدیریت دهیاران تشکیل شده تا از آسیب های احتمالی سیل و آبگرفتگی معابر جلوگیری شود.

ستاد مدیریت بحران شهرستان ارومیه

تخلیه روستای گولان انزل

حسام شیرازه محبت بخشدار انزل هم در این خصوص گفت :ستاد بحران بخش در بخشداری به صورت شبانه روزی فعال است و اقدامات لازم در روستاهای منطقه انجام گرفته است.
وی ادامه داد: با شن و ماسه در حال ایجاد آب بندهایی برای جلوگیری از حوادث احتمالی هستیم.
بخشدار انزل افزود: به منظور تامین امنیت جانی مردم در روستای نجف آباد، خانه‌های در مسیل تخلیه شده و در روستای گولان نیز در بلندترین منطقه روستا، محلی برای اسکان روستاییان در نظر گرفته شده است تا در صورت نیاز اسکان یابند.

تنها دلگرانی بخش سیلوانا، پل گلستانه است

ریباز میرزایی بخشدار سیلوانا هم در این خصوص گفت: سیل ۹۶ پاشنه آشیل سیلاب سیلوانا بود و تمامی اقدامات برای کنترل سیلاب احتمالی در منطقه انجام گرفته است،  فقط دلنگرانی در خصوص پل گلستانه داریم که تا عصر در صدد حل مشکلات پیرامونی هستیم.

۴۶

کد خبر 1245516

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =