آخرین قیمت خودرو در بازار/ قیمت پراید ۵ میلیون تومان ریخت

قیمت خودرو در اولین هفته سال جاری کاهشی محسوس را نسبت به نیمه اسفند ماه نشان می دهد.

 به گزارش خبرآنلاین، افزایش شدید قیمت خودرو در بازار در نیمه اسفند ماه سبب شد خودروسازان با هدف تنظیم بازار خودرو نسبت به  فروش فوری خودرو اقدام کردند. این تفاق سبب تعدیل قیمت ها در بازار خودرو شد.

 پراید، خودروی شاخص بازار که تغییرات قیمتی اش در تغییر قیمت سایر خودروها تاثیرگذار است، در این یک ماه اخیر با کاهش ۶ میلیون تومان مواجه شده است. پراید ۱۳۲ نیز با کاهش ۵ میلیون تومانی روبرو شده است.

سایر خودروها هر چند کاهشی کمتر از این رقم را تجربه کرده اند اما با این حال میزان کاهش قیمت آنها محسوس است. پژو ۲۰۷ اتوماتیک با کاهش سه میلیون تومانی قیمت و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز با کاهش ۴ میلیونی قیمت روبرو شده اند. میزان کاهش قیمت پژو پارس LX  نیز در این دوره زمانی ۷ میلیون تومان اعلام شده است.

برخی فعالان بازار معتقدند با ورود خودروهای فروش فوری از نیمه اسفند در پایان تعطیلات بهاری، روند کاهش قیمت خودرو تشدید خواهد شد.

 گزارش های رسیده از کف بازار نشان می دهد خرید و فروش خودرو به حداقل رسیده است و کمتر کسی در این بازار در نقش خریدار ظاهر می شود. اغلب کسانی که نسبت به پیش خرید خودرو اقدام کردند، نه مصرف‌کننده واقعی که سرمایه گذارانی بودند که با هدف حفظ قدرت خرید خود نسبت به پیش خرید خودرو اقدام کردند. همین امر نشان می دهد خودروهای تحویلی با هدف تبدیل دوباره به نقدینگی به بازار عرضه می شود و این اقدام در کاهش دوباره قیمت ها در اردیبهشت می تواند تاثیرگذار باشد.

میزان کاهش قیمت خودرو


۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1245762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 3
  • بیچاره IR ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
    26 0
    خیلی ارزانه یه وقت خدایی نکرده ضرر نکنند خودرو سازان ودولت دلالان محترم