۵ روستای کرمانشاه در محاصره سیل/ کنترل اوضاع در کهگیلویه و بویراحمد

ایسنا نوشت: استانداران کرمانشاه، ایلام و کهگیلویه و بویراحمد به تشریح آخرین وضعیت ساماندهی، کنترل و امدادرسانی در مناطق سیل زده پرداختند.

بازوند استاندار کرمانشاه، با بیان اینکه از موج بارندگی‌ها کاسته شده و رودخانه‌های فصلی فروکش کرده‌اند، اظهار کرد: ولی رودخانه‌های اصلی نظیر گاماسیاب در سه چهار نقطه طغیان کرده است. سرچشمه این رودخانه از همدان است و با توجه به بارندگی‌ها، زمان می‌برد تا به کرمانشاه برسد.

وی افزود: در حال حاضر پنج روستا در محاصره سیل قرار دارند ولی در مابقی مناطق امدادرسانی توسط نیروهای هلال احمر و ... انجام شده است، ولی همچنان پنج روستا در محاصره سیل در شهرستان صحنه هستند.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: ارتباط بیش از ۶۷ روستا به علت شکستگی پل‌های بین راهی و از بین رفتن راه‌های روستایی قطع است و دو پل بین شهری هم در شهرستان‌های صحنه و بیستون تخریب شده که مشعول امداد رسانی هستیم.

سلیمانی، استاندار ایلام نیز با بیان اینکه اوضاع تا حد زیادی کنترل شده و از میزان بارندگی‌ها کاسته شده است، گفت: با کاهش بارندگی‌ها، آرامش بیشتری برقرار شده و ظرفیت رودخانه‌ها کمتر شده است.

وی افزود: امدادرسانی در مناطقی چون دهلران که دسترسی جاده‌ای وجود دارد خوب است، اما در مناطقی که دسترسی نداریم، مشکل اصلی بالگرد است.  بر اثر تخریب مسیرهای دسترسی پلدختر و دره شهر، مناطقی کاملا محاصره شده و بالگردهای ما محدود است. اگر بالگردها زودتر برسند، امکانات ما نظیر پتو و چادر آماده است و می‌توانیم سریعا به روستاهای در محاصره برسانیم. البته جاده‌های فرعی هم در دست احداث است.

احمدی، استاندار کهگیلویه و بویر احمد نیز با بیان اینکه نگران بودیم با موج دوم بارش‌ها، خسارات بیشتر شود، اما به لطف خداوند حجم بارش‌ها محدودتر شده است، گفت: در برخی مناطق شهری مشکلاتی پیش آمد که تلاش کردیم در حد فاصل پایداری جوی بین دو موج بارندگی، امدارسانی انجام شود.

وی افزود: ارتباط با ۱۲۰ روستا قطع شده بود و در موج دوم بارش‌ها با طغیان رودخانه، راه‌هایی که باز کرده بودیم، مجددا بسته شدند. با تمهید ستاد مدیریت بحران چند فروند بالگرد در فرودگاه مستقر کردیم و ملزومات به مناطق بحران‌زده ارسال شد.

احمدی افزود: شرایط امروز پایدارتر است و امیدواریم فرصتی باشد نیروها به مناطقی که دسترسی زمینی امکان پذیر نیست، برسند و اقلام را سریع‌تر منتقل کنند. اوضاع تحت کنترل است و باید نقاط آسیب پذیر بخصوص راه‌ها را بهسازی کنیم.

۴۲۴۲

کد خبر 1246240

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =