۰ نفر
۱۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۱
چین با مردم و دولت ایران ابراز همدردی کرد

ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت امورخارجه چین جان باختن تعدادی از ایرانیان در حادثه سیل اخیر را تسلیت گفت و با دولت و ملت ایران ابراز همدردی کرد.

 گنگ شوانگ روز سه شنبه در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی در پکن با اشاره به اینکه سیل در ایران باعث تلفات جانی و ‌مالی شده است از جان باختن شماری از هموطنان ایرانی در حادثه سیل اخیر اظهار تاسف کرد.

 بارش شدید باران که از 26 اسفند ماه سال 97 در مازندران شروع شد و تا دوم فروردین ماه امسال ادامه داشت، سبب طغیان رودخانه ها در مناطق مرکزی و شرقی استان شد و به 9 نقطه شهری و بیش از 170 روستا در بخش های مختلف خسارت زد.

در روزهای آغازین سال جدید هم بارش بیش از 300 میلیمتر باران در 35 ساعت که با آب ناشی از برف ذوب شده قبلی توامان شد، باعث سرریز شدن سدهای گلستان و بوستان و طغیان رودخانه ها شد بطوریکه ابتدا شهر گنبد را به زیر آب برد و سپس روانه شهرها و روستاهای شمالی و غربی استان شد.

5 فروردین 98 نیز جاری شدن سیلاب در دروازه قرآن شیراز و برخورد خودروها با یکدیگر در محور ورودی شمال این کلانشهر ده ها کشته و مصدوم برجای گذاشت.

پیش‌بینی‌های هواشناسی حکایت از بارش شدید باران در روزهای پیش رو دارد و وزارت نیرو اعلام کرد که به 25 استان کشور هشدار وقوع سیل داده و وزارت کشور نیز از اعلام آماده‌باش در پنج استان غربی خبر می دهد.
 

49311

کد خبر 1246329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =