احتمال شورش در انگلیس/ اسکاتلندیارد آماده‌باش است

فارس نوشت: بیش از 10 هزار پلیس ضدشورش بریتانیا برای مقابله با آشوب‌های احتمالی که ممکن است در خصوص برگزیت بدون توافق به وجود آید، به حالت آماده‌باش درآمدند.

افسران ارشد انگلیس از آماده‌باش هزاران نیروی پلیس آموزش دیده ضدشورش برای مقابله با هرج و مرج‌های احتمالی در خصوص برگزیت بدون توافق خبر دادند.

این در حالی است که مجلس عوام انگلیس در رأی‌گیری روز گذشته (چهارشنبه) خود، طرحی را به تصویب درآورد که بر اساس آن مانع از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون توافق می‌شود.

نیروهای پلیس انگلیس در حالی به حالت آماده‌باش درآمده‌اند که حدود دو هفته پیش، صدها هزار نفر از مخالفان خروج از اتحادیه اروپا، به خیابان‌های لندن آمده و خواستار برگزاری مجدد همه‌پرسی در خصوص برگزیت شدند. 

روزنامه انگلیسی «میرور» به نقل از افسران ارشد بریتانیا گزارش کرد، در صورتیکه آشوب‌هایی در خصوص برگزیت بدون توافق رخ دهد، بیش از ۱۰ هزار پلیس ضدشورش مستقر خواهند شد.

طبق گفته این افسران پلیس، در صورت بروز هرج و مرج‌های خیابانی، تعداد زیادی از نیروهای پلیس ظرف ۲۴ ساعت در خیابان‌های پایتخت مستقر خواهد شد و در همان ساعت اولیه، یک هزار پلیس مستقر می‌شود.

افسران ارشد بریتانیا اعلام کردند، تعداد نیروهای پلیسی که در صورت بروز هرج و مرج در خیابان‌ها مستقر می‌شوند، بیشتر از تعداد افسرانی است که در ناآرامی‌های سال 2011 لندن، مستقر شده بودند.

پیش از این، ۲۹ مارس (۹ فروردین) به عنوان تاریخ خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تعیین شده بود، اما بن‌بست سیاسی باعث شد که با درخواست انگلیس، اتحادیه اروپا مهلتی سه هفته‌ای برای تعویق خروج از اتحادیه تعیین کند.

17231

کد خبر 1246749

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =