۰ نفر
۱۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

ایسنا نوشت:بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری بر این باورند که فناوری هوش مصنوعی قادر است کمک بسزایی به تأمین امنیت برگزاری رویدادهای مختلف نظیر کنسرت‌های موسیقی کند.

چند ماه پیش بود که وقوع یک حمله تروریستی به هنگام برگزاری یک کنسرت موسیقی خارجی در انگلستان و همچنین برخی دیگر از رویدادهای تفریحی در فرانسه و سایر کشورها، جنجال‌های بسیاری به راه انداخت و تعداد زیادی از منتقدان نحوه برگزاری و تأمین امنیت کنسرت و اماکن عمومی بخصوص فضاهای تفریحی را زیر سوال برده و به چالش کشاندند.

برخی از کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه فناوری حالا به تازگی دریافته و اعلام کرده‌اند که فناوری هوش مصنوعی و احراز هویت بیومتریک (تشخیص چهره هوشمند) قادر خواهد بود کمک بزرگی به تأمین و برقراری امنیت در برگزاری چنین مراسم و رویدادهایی کند و خیال تمامی شرکت کنندگان آنها را نیز راحت و آسوده سازد.

بر اساس گزارش وب سایت engadgets ، آنها بر این باورند که هوش مصنوعی و احراز هویت بیومتریک با تشخیص چهره هوشمند یکایک شرکت کنندگان و افرادی که در کنسرت ثبت نام کرده و اقدام به تهیه بلیت کرده‌اند، می‌تواند تمامی سوابق مثبت و منفی آنها را به دست آورده و در صورت مشاهده و برخورد با موارد مشکوک احتمالی، به مأموران و مسئولان مربوطه گزارش و اخطار داده تا در صورت تأیید مورد مشکوک، از ورود آنها به سالن کنسرت و مرکز همایش رویدادهای مختلف جلوگیری به عمل بیاورند.

در صورتی که ایده کارشناسان مربوطه در خصوص تأمین امنیت برگزاری رویدادهای تفریحی نظیر کنسرت‌های موسیقی به واقعیت بپیوندد، انتظار می‌رود که هوش مصنوعی به میزان قابل توجهی امنیت اماکن عمومی را تأمین خواهد کرد و یکی از بزرگترین کاربردهای آن نیز در همین زمینه به ثبت خواهد رسید.

5656

کد خبر 1246940

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =