۵۰ هزار نفر از موزه شهرداری تبریز دیدن کردند/ موزه شهر رکورددار بازدیدهای نوروزی اماکن تاریخی گردشگری

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز گفت: در تعطیلات نوروزی حدود ۵۰ هزار نفر گردشگر از نقاط مختلف کشور از موزه شهر و شهرداری این شهر دیدن کردند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی، رضا خلیلی، موزه شهر و شهرداری تبریز را رکورد دار بازدیدهای نوروزی اماکن تاریخی گردشگری تبریز اعلام و اضافه کرد: «موزه شهر» در محل عمارت و کاخ شهرداری تبریز به عنوان یکی از بناهای زیبا، مستحکم و دیدنی آذربایجان شرقی قرار دارد و تنها موزه تاریخ شهرداری‌ های ایران شناخته می شود.
وی اظهار داشت: این موزه در سال ۱۳۸۶ و همزمان با یکصدمین سالگرد تاسیس نخستین «بلدیه» (شهرداری) ایران در تبریز و در فضایی به وسعت۸۰۰ مترمربع راه اندازی شد که در آن تالارهای فرش، دوربین های قدیمی، اشیای ذی قیمت، تالار شهدا، آتش نشانی و آرشیو نخستین مکاتبات شهرداری تبریز وجود دارد.
خلیلی افزود: خانه تاریخی نیکدل با ۱۶ هزار و ۹۸۱ بازدید در رتبه دوم، خانه - موزه استاد شهریار با ۱۰ هزار و ۹۱۹ بازدید در رتبه سوم و خانه علی مسیو با ۲ هزار و ۸۳۸ نفر، رتبه چهارم بازدید موزه های شهرداری تبریز را در تعطیلات نوروز امسال به خود اختصاص داده‌اند.
تبریز به دلیل داشتن موزه های متعدد تاریخی، فرهنگی، طبیعی و بسیاری از موزه های دولتی و خصوصی کوچک و بزرگ، به «گنجینه موزه» ایران معروف است.
از مجموع ۲۳ موزه آذربایجان شرقی تعداد ۱۹ موزه در شهر تبریز قرار دارد.
موزه های سفال، قرآن و کتابت، محرم و خانه - موزه های علی مسیو و استاد شهریار تحت مدیریت شهرداری تبریز بوده و بازدید از آنها رایگان است.

۴۶

کد خبر 1247152

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =