۰ نفر
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
سیل ۱۳ هزار کیلومتر از راه‌های کشور را برُد

تسنیم نوشت: وزیر راه و شهرسازی از خسارت سیل به ۱۳۰۰۰ کیلومتر راه‌های کشور خبر داد و گفت: ۷۵ درصد سدهای کشور پر شد.

 محمد اسلامی اظهار کرد: بعد از یک دهه کم بارشی و خشکسالی، ۷۵  درصد سدهای کشور پر شد، در مقابل با جاری شدن سیل در ایام نوروز شاهد وارد شدن خسارت به املاک، مستغلات، دارایی‌ها و زندگی مردم  بودیم، باید در نظر داشت که درد و رنج وارده به مردم از صندوق خاطرات آن‌ها پاک نخواهد شد.

وی افزود: در ایلام  ۱۹ روستا مانند جزیره فاقد ارتباط با اطراف خود هستند که نیازمند حضور تمامی دستگاه‌های مربوطه از جمله شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و شرکت راه‌آهن را می‌طلبد. 

وی یادآور شد: بر اساس اطلاعات به دست آمده، حدود ۱۳ هزار کیلومتر در بیش از ۸ هزار نقطه دچارآسیب دیدگی بر اثر وقوع سیلاب از نوع آب بردگی، آب‌شستگی و رانش شده‌اند که نیازمند تمهیدات مستحکم، کنترل کننده و باز دارنده برای برقراری عبور و مرور برای مردم است.

وی با بیان اینکه نوع دوستی ایجاب می‌کند به یاری همنوعان خود بشتابیم، خاطرنشان کرد: فارغ از کمک‌های دولتی به مردم مناطق سیل زده، سعی شود به صورت خودجوش نیز کمک‌هایی در حد بزاعت خود هر چند اندک فارغ از مادی یا غیرمادی بودن اهدا شود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با تاکید بر بازبینی مطالعات هیدرولوژی و توپوگرافی راه‌ها و ابنیه فنی به ویژه در مناطق سیل زده، گفت: این موارد باید در کمیته ارزیابی و آسیب‌شناسی با حضور مهندس مشاور و پیمانکار مورد بررسی قرار گیرند و در صورت وجود هرگونه ایراد با آنها برخورد شود تا درس عبرتی برای دیگران باشد. همچنین در صورت وجود، داده‌های جدید جایگزین داده‌های قبلی شود.  این اقدام باید سریع و فوری، حوزه به حوزه، استان به استان مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد و پیرو آن دستورات لازم ابلاغ شود.

23231

کد خبر 1247285

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =