اروپا درباره چگونگی ارسال کمک‌های بشردوستانه به ایران توضیح داد

سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا در بخش کمک‌های بشردوستانه چگونگی دریافت حمایت مالی اعلام شده از سوی اتحادیه اروپا برای حادثه سیل ایران را تشریح کرد.

کارلوس مارتین، سخنگوی اتحادیه اروپا در بخش کمک‌های بشردوستانه در توضیح این مسئله که ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا، در دریافت حمایت مالی یک میلیون و دویست هزار یورویی اتحادیه اروپا به حادثه سیل دچار مشکل است و سرانجام این کمک چه خواهد شد گفت: " درباره این کمک‌های بشری اتحادیه اروپا به ایران باید بگوییم که مانند همیشه کمک‌های انسان‌دوستانه اتحادیه اروپا از طریق کانال‌های مالی سازمان‌های امدادرسان و حقوق بشری بین‌المللی که در محل حاضر هستند به سیل زدگان تعلق خواهد گرفت. به این ترتیب ما از طریق کانال‌های مالی سازمان‌های بشردوستانه بین‌المللی و نه از طریق انتقال مالی با دولت‌ها کمک‌ها را اهدا می‌کنیم و در مورد ایران هم این نکته رعایت خواهد شد".

 "در واقع ما این پول را به فدراسیون جهانی صلیب سرخ اهدا خواهیم کرد و آنها تحت تحریم‌های آمریکا قرار ندارند و به این ترتیب می‌توانند از این پول استفاده کنند".

این سخنگوی اتحادیه اروپا در آخر درباره امکان استفاده از کانال ویژه مالی اتحادیه اروپا با ایران توضیح داده و گفت: " بی‌تردید این اتفاق نمی‌افتد، به هیچ‌روی این مانند دیگر کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا، کمک سیاسی نیست. می‌خواهیم روی این نکته تاکید کنم که این کمک کاملاً از جنس کمک‌های بشردوستانه است".

49311

کد خبر 1247292

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • US ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  25 59
  همچنین توی بوق و کرنا کردند انگار فیل می خواهند هوا کنند. ۱/۲ میلیون یورو پولی نیست که اینقدر غر و غمزه و منت می ذارید. بهتر است برای همان بیچاره های اروپایی خرج کنید دوروهای بی وجود.
 • ناشناس IR ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  24 44
  اتحادیه اروپا دروغ میگه.‌این پول رو به حساب صلیب سرخ میریزند. بعد سیاه نمهیی میکنن که به ایران دادیم.‌در حالیکه صلیب سرخ تو ایران عملا فعالیتی نداره.‌اتحادیه اروپا همواره با امریکا و سیاستهاش قدم برمیداره. مثل برجام.
 • IR ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  18 71
  دروغ حساب هلال احمر ایران بسته است چطوری میخوان کمک کنن یاد زمان جنگ افتادم اون موقع از الان بهتر لااقل اون موقع هموطنامون همگی بسیج میشدن برا کمک الان فقط شعار میدن
 • IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
  0 0
  از کمکهای برادران چینی و روسی به سیل زده ها چه خبر؟
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
  0 0
  این پول رو پرت کنید تو صورتشون. هرچند اونا اهل خجالت کشیدن و شرمنده شدن نیستن.