هواشناسی تهران: حاشیه رودخانه‌ها اطراق نکنید

اداره کل هواشناسی تهران با پیش بینی بارش ها در این استان طی چندروز آینده و امکان آبگرفتگی معابر عمومی به شهروندان اخطار داد که به دلیل احتمال سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها از اطراق در حاشیه رودخانه ها جدا بپرهیزند.

به گزارش خبرآنلاین، فعالیت سامانه بارشی از امروز (شنبه) تا دوشنبه شب در استان تهران در بعضی ساعات به خصوص عصر و شب بارش باران گاهی با رگبار و رعد و برق، تندباد موقتی و احتمال تگرگ و در ارتفاعات همراه با مه و بارش باران و برف در پاره ای نقاط گاهی با کولاک برف پیش بینی شده است.

شدت بارش ها از عصر یکشنبه تا صبح دوشنبه خواهد بود.

براساس این اطلاعیه از دوشنبه شب با خروج سامانه بارشی بتدریج از میزان ابرها در استان تهران نیز کاسته خواهد شد.

در اخطاریه هواشناسی آمده است: با توجه به شدت بارش ها در برخی مناطق شهری بویژه نیمه شرقی استان امکان آبگرفتگی معابر عمومی وجود دارد.

همچنین تاکید شده است که به دلیل لغزندگی جاده ها و کاهش دید، شهروندان و متولیان راهها برای عبور از جاده های کوهستانی و برف گیر تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.

کمینه و بیشینه دمای هوای پایتخت در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه به ترتیب (۱۲و ۲۱)، (۱۱ و ۱۸) و (۹ و ۱۸) درجه سانتیگراد پیش بینی شده است.

​ورامین با ۲۵ درجه و فیروزکوه-امین آباد با منفی یک درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان طی ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

۴۲۴۲

کد خبر 1247334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =