خسارت ۹۰۰ میلیارد تومانی سیل به کشاورزی لرستان

ئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: بالغ‌بر ۹۰۰ میلیارد تومان خسارت سیل به کشاورزی استان بوده است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، دکتر عبدالرضا بازدار» در رابطه با سیل اخیر استان اظهار کرد: در اثر وقوع سیل کم‌سابقه در لرستان متأسفانه به بخش کشاورزی ما به‌شدت آسیب وارد آمده است.

 وی تصریح کرد: این خسارت‌ها به زیر بخش‌های دام، طیور، آبزیان، باغات، مزارع، جاده‌های بین مزارع، موتورپمپ‌ها، خطوط انتقال آب، زیرساخت‌های آب‌وخاک، حوزه منابع طبیعی، عشایری و ... وارد آمده است.

بازدار با بیان اینکه تأسیسات کشاورزی حاشیه رودخانه‌های استان بیشترین تخریب را داشته‌اند، افزود: طبق برآورد ما بالغ‌بر ۹۰۰ میلیارد تومان به زیربخش‌های مختلف کشاورزی استان خسارت وارد شده است.

ارسال اطلاعات خسارت به وزارت

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان بیان کرد: همه اطلاعات لازم برای جبران آسیب‌ها به وزارت ارسال شده و قرار است در جلسه هیئت دولت مطرح شود.

وی ادامه داد: قول و قرارهایی برای جبران خسارت‌ها از سوی مقامات کشوری داده شده و اقدامات اولیه توسط سازمان صورت گرفته است.

بازدار با بیان اینکه این اقدامات در بخش‌ها و مناطق مختلف خسارت‌دیده به‌صورت ضروری و اورژانسی در حال پیگیری است، اضافه کرد: امیدواریم در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانیم صدمات وارده به بخش‌های مختلف کشاورزی را جبران کنیم.

۴۶

کد خبر 1247599

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =