اقدام بزرگ صنایع معدنی: اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان به استان‌های سیل‌زده

سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و بنگاههای بزرگ معدنی و صنایع معدنی در یک تصمیم ملی، ۱۰۰ میلیارد تومان برای استان های سیل‌زده اختصاص دادند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از ایمیدرو، «خداداد غریب پور» رئیس هیات عامل ایمیدرو در نشستی با حضور مدیران عامل بنگاههای بزرگ معدنی و صنایع معدنی در محل این سازمان، گفت: این شرکت ها تاکنون به شکل داوطلبانه کمک های مختلفی شامل تجهیزات، مواد غذایی، پتو در اختیار مناطق مختلف سیل‌زده کشور قرار داده اند.

وی افزود: همگرایی بیشتر بین شرکت های معدنی و صنایع معدنی برای کمک به سیلزدگان، نیاز به یک هماهنگی داشت که این شرکت ها آمادگی خود را برای ارسال کمک های بیشتر به سیل‌زدگان اعلام کردند.

غریب پور با بیان اینکه کمک های نقدی ظرف ۴۸ ساعت آینده به شماره حسابی که سازمان مدیریت بحران اعلام می کند، واریز می شود، افزود: این کمک ها به صورت متمرکز در اختیار سیل‌زدگان قرار خواهد گرفت.

براساس این گزارش در نشست مزبور، مدیران عامل شرکت های گل گهر، چادرملو، ملی مس، فولاد خوزستان، فولاد مبارکه،‌ فولاد خراسان، ملی فولاد و نیز تهیه و تولید مواد معدنی ایران حضور داشتند و همه از آمادگی شرکت های خود برای واریز کمک های نقدی خبر دادند.

**حجم بالای خسارت ها

«بهنام سعیدی»، سخنگو و معاون سازمان مدیریت بحران کشور نیز در این نشست ضمن یادآوری پیامدهای ناگوار سیل اخیر گفت: وقوع سیل در استانهای مختلف، ۲۶۹ شهر و پنج هزار و ۱۴۸ روستا را درگیر ساخت، که ۵۹ هزار واحد مسکونی شهری تخریب شده اند و تعداد ۹۸ هزار و ۲۳۰ واحد مسکونی هم نیاز به بازسازی دارند.

وی افزود: تعداد ۱۲۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع، راه اصلی و فرعی و ۶ هزار و ۸۹۶ پل تخریب شده و علاوه بر این ۸۵۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی و ۱۱۱ هزار هکتار باغ خسارت دیده و هفت هزارو ۶۲۷ راس دام بهمراه طیور و آبزی تلف شدند.

سعیدی درخواست این سازمان برای رفع مشکلات را در سه بخش تجهیزات، اقلام ضروری و کمک های نقدی بیان کرد.

۲۲۶۲۲۶

کد خبر 1247640

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =