خسارت ۹۸ میلیاردی سیل و طوفان به شبکه‌های برق‌رسانی سمنان

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت : سیل، طوفان و کولاک ، ۹۸ میلیارد و ۹۹۰ میلیون ریال به شبکه ها و تاسیسات برق رسانی استان خسارت وارد کرده است .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان سیدمحمد موسوی زاده بیان داشت : بروز ناهنجاری های جوی و ایجاد شرایط بحرانی در سه موج، سبب ایجاد خساراتی به خطوط برق رسانی و تجهیزات برق در برخی نقاط استان شده است.

وی با عنوان این که موج اول بارش ها از ۲۷ اسفند سال ۹۷ و همراه با طوفان ، بارش برف و کولاک بوده افزود: در این بخش ، قطع برق منطقه فولادمحله و روستاهای پشتکوه ، منطقه اگره و تویه دروار، منطقه خوش ییلاق و روستاهای منطقه کالپوش را به همراه داشته و اشکالات برطرف و مناطق مورد نظر برقدار شده است .

مدیرعامل شرکت توزیع برق به بارش شدید باران در پنجم و ششم فروردین ماه سال جاری اشاره کرد و یادآور شد : جاری شدن سیلاب در برخی نقاط سرخه، منطقه چشمه علی دامغان و روستاهای مهدیشهر، باعث تخریب شبکه ، شکستگی پایه های برق و آب گرفتگی تاسیسات و چند پست زمینی گردیده که بلافاصله مشکلات رفع شده است .

وی با ابراز این که بارش باران شدید روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین ماه امسال، بروز سیلاب و ریزش کوه را در پی داشته تصریح کرد : خطوط برق رسانی روستاهای منطقه پشتکوه و فولادمحله ، بسطام و مجن ، امامزاده عبدا... سرخه و صالح آباد و کلاته رودبار دامغان در موج سوم بارش ها دچار خسارت هایی شده و ظرف کمترین زمان ممکن ، شبکه ها بهسازی و بازسازی گردیده و برق مشترکان وصل گردیده است .

سیدمحمد موسوی زاده خاطر نشان ساخت: به واسطه ی این سه موج ناهنجاری جوی ، از ۲۷ اسفند سال قبل تا ۱۴ فروردین ماه سال جاری ، ۱۰۹ کیلومتر شبکه و ۵۲ ایستگاه توزیع برق آسیب دیده و توسط ۱۸۹ روز گروه با حجم کاری یک هزار و ۴۷ نفر روز با بهره گیری از ۳۰۰ روز خودروی عملیاتی سبک و سنگین ، کلیه خاموشی های ناشی از بحران ، در حوزه ماموریت این شرکت با تلاش و زحمات شبانه روزی کارکنان اجرایی و پشتیبانی برطرف شده است .

46

کد خبر 1247738

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =