۱ نفر
۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
ترکیه به ژنرال حفتر هشدار داد

ایسنا نوشت: ترکیه اعلام کرد که عملیات "ارتش ملی لیبی" تحت رهبری خلیفه حفتر برای کنترل بر طرابلس، بی ثباتی در لیبی را بیشتر می‌کند و تلاش‌ها برای حل و فصل سیاسی در این کشور را از بین می‌برد.

به گزارش روسیا الیوم، وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تشدید خطرناک اوضاع در لیبی به دلیل عملیات نظامی علیه طرابلس، بسیار نگران کننده است. چنین تلاش‌هایی فقط به ساکنان غیرنظامی آسیب نمی‌رساند و بی ثباتی در کشور را بیشتر نمی‌کند، بلکه مانع از روند سیاسی سازمان ملل در لیبی می‌شود.

وزارت خارجه ترکیه تاکید کرد، بسیار اهمیت دارد که در این شرایط منطق سلیم و عقلانیت حکم فرما شود تا تنش کاهش یافته و برقراری آرامش تضمین شود.

ترکیه حمایت خود را از تلاش‌های آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل و غسان سلامه، فرستاده ویژه سازمان ملل به لیبی جهت حل و فصل سیاسی نزاع در این کشور اعلام کرد و از جامعه بین الملل خواست تا موضعی یکپارچه برای تایید این روش اتخاذ کند.

وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای دیگر تاکید کرد که آنکارا به شهروندان ترکیه‌ای نسبت به سفر به لیبی به دلیل تشدید اوضاع در این کشور هشدار می‌دهد.

وزارت خارجه ترکیه با این وجود اعلام کرد که سفارت ترکیه در طرابلس و کنسولگری این کشور در مصراته به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

49310

کد خبر 1247822

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =