نماینده مجلس خبر داد: تصویب طرح تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت

خانه ملت نوشت:‌ عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس از موافقت کمیسیون متبوعش با تفکیک وزارت بازرگانی از صنعت خبر داد.

سیدجواد حسینی‌کیا عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست امروز( دوشنبه ۱۹ فرودین ماه) کمیسیون متبوعش، به حضور رحمانی وزرای صنعت، معدن و تجارت و آذری جهرمی ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صنعت و تجارت در کمیسیون صنایع و معادن تصویب شد.کمیسیون صنایع به عنوان کمیسیون فرعی طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صنعت را بررسی و تصویب کرد. کمیسیون اجتماعی مسئول اصلی بررسی این طرح است  و این کمیسیون نیز با انتزاع این دو وزارتخانه موافقت کرده است.

وی در توضیح دلایل کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای موافقت با انتزاع وزارت بازرگانی از صنعت، اظهار کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت مجموعه بسیار گسترده‌ای است و اختیارات در این وزارتخانه متناسب توزیع نشده به طور مثال تمامی افراد، وزارت صنعت، معدن و تجارت را مسئول گرانی میوه و صیفی‌جات می‌دانند در حالی که وزارت جهاد کشاورزی متولی اصلی در این زمینه است.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: در وهله نخست این طرح به هیات رییسه مجلس ارسال می‌شود و در مرحله بعدی در دستورکار مجلس قرار می‌گیرد.

هفته آینده؛ جلسه مشترک کمیسیون صنایع و معادن و وزیر صمت

حسینی کیا ادامه داد: مقرر شد؛ به منظور بررسی برنامه‌های سال جاری، جلسه‌ای مشترک میان وزیر صنعت، معدن و تجارت و کمیسیون صنایع و معادن مجلس در هفته آینده برگزار شود.

استماع گزارش وزیر ارتباطات درباره وضعیت ارتباطی مناطق سیل زده

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز گزارش مختصری از وضعیت ارتباطی مناطق سیل زده ارائه کرد./

۲۲۶۲۲۶

کد خبر 1248064

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =