حسینی: بازی با الاهلی سخت‌تر از بازی با استقلال است!

کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید واقعیت‌ها را باید گفت؛ الاهلی و اساساً تیم‌های عربستانی بسیار قوی و خوب بازی می‌کنند.

روزنامه خبرورزشی نوشت: به گواه دوست و دشمن سیدجلال حسینی یک کاپیتان واقعی برای پرسپولیس است. یکی از لیدرهایی که برای هر تیمی لازم و ضروری به نظر می‌رسند؛ یکی مثل کاپیتان کارلس پویول! بهتر است خودتان مصاحبه ما با سیدجلال حسینی را بخوانید که خواندنی است.

سید! احتمالاً در راه فرودگاه هستی. درست است؟
بله، تا دقایقی دیگر به فرودگاه امام خمینی (ره) می‌رویم تا به امارات پرواز کنیم.

این بازی قرار است در امارات برگزار شود. بازی در امارات چه فرقی با عمان می‌کند؟
بازی در زمینی غیر از آزادی به هر حال به ضرر ماست. این قانون فوتبالی نیست و متأسفانه چند سالی است که گریبان ما و سایر نمایندگان باشگاهی فوتبال ایران را گرفته است. البته مشخص است که بازی در امارات به مراتب بهتر از عمان است.

چرا؟
به هرحال ایرانیان بیشتری در دبی، ابوظبی و امارات زندگی می‌کنند. در عمان واقعاً هوادار چندانی نداشتیم و نمایندگان عربستان انگار در خانه خودشان بازی می‌کنند. هر چند اماراتی‌ها با عربستانی‌ها هستند. چاره‌ای نیست باید با این شرایط بسوزیم و بسازیم.

یکی از دلایل موفقیت پرسپولیس در لیگ قهرمانان فصل گذشته آسیا عدم تقابل با تیم‌های عربستانی بود. قبول نداری؟
صد درصد قبول دارم. قدرت پرسپولیس در استادیوم آزادی چند برابر می‌شود. ما در فصل گذشته توانستیم تیم‌های قدرتمند الدحیل و السد قطر را به لطف تشویق و حمایت‌های طرفداران پرسپولیس پشت‌سر بگذاریم. متأسفانه این پتانسیل و ظرفیت در لیگ قهرمانان آسیا و تقابل با تیم‌های عربستانی از تیم‌های ما دریغ شده است. بگذریم!

به نظر هم می‌رسد این بازی با الاهلی خیلی تعیین‌کننده باشد. اگر نبرید به مشکل برمی‌خورید!
ما که برای برد به امارات می‌رویم، اما این‌طور هم نیست با نبردن نتوانیم صعود کنیم. در این گروه بازی‌های سختی در راه است که می‌تواند تعیین‌کننده باشد.

قبول داری بیشتر از همه تیم‌ها شما پرسپولیسی‌ها از فشردگی مسابقات لیگ برتر گلایه می‌کنید. چرا؟
شما خودتان جدول مسابقات ما را ببینید تا متوجه شوید. ما در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا فشرده‌ترین مسابقات را برگزار کردیم و دیدید حسین ماهینی و محمد انصاری رباط صلیبی پاره کردند. محسن ربیع‌خواه و شایان مصلح مصدوم شدند و همین الان هم شجاع خلیل‌زاده با درد زانو و کمر مواجه است. ما پرسپولیسی‌ها اهل بهانه‌گیری بی‌خودی نیستیم؛ یاد گرفتیم تا جایی که امکان دارد تلاش کنیم و مأیوس نشویم. اگر هم انتقادی می‌کنیم به‌حق است. این همه مصدوم دادیم فقط و فقط به خاطر فشردگی مسابقات و...

مشروح این گفت‌وگو با سیدجلال، که درباره وضعیت گروه‌شان در آسیا و پنالتی‌هایی که علیپور از دست داده هم صحبت کرده، را اینجا بخوانید.

43503

کد خبر 1248093

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =