سرقت ۱۴۰ میلیونی از خانه داماد توسط برادرزن معتاد

ایران نوشت:صبح روز چهارم فروردین امسال فردی در تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام کرد که بیش از یکصد و چهل میلیون تومان اموال گرانبها و پول نقد از خانه‌اش سرقت شده که بلافاصله مأموران کلانتری ۱۶۳ ولنجک برای رسیدگی به موضوع وارد عمل شدند.

پس از اعلام خبر به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، بلافاصله کارآگاهان مبارزه با سرقت خانه به همراه تیم بررسی صحنه جرم به محل اعزام شدند، نخستین تحقیقات از محل حادثه و اعضای خانواده این موضوع را برای کارآگاهان روشن کرد که سرقت از سوی یک آشنا رخ داده است. در تحقیقات مقدماتی، مالباخته اظهار داشت که برادر همسرش به هویت «بابک» که اعتیاد به مواد مخدر داشته، مدتی است با آنها زندگی می‌کند و به وی مظنون است.

بازداشت فرد مظنون
بدین ترتیب بلافاصله دستگیری بابک در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت که در تحقیقات اولیه مشخص شد وی پس از سرقت  از خانه رفته و دیگر برنگشته است. بنابراین احتمال وقوع سرقت به دست وی قوت گرفت و کارآگاهان با ردیابی‌های دقیق سرانجام با اقدامات فنی صورت گرفته محل تردد وی در محدوده خیابان ملت را شناسایی کردند. در ادامه و با بررسی‌های بیشتر کارآگاهان محل اختفای وی در یکی از هتل‌های واقع در خیابان ملت شناسایی و خودروی سارق نیز همانجا مشاهده شد.

کارآگاهان طی هماهنگی با بازپرس شعبه ۱۱ دادسرای ناحیه ۲ تهران و زیر نظر گرفتن هتل در یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری سارق شدند. در بررسی از اتاق وی مبلغ یکصد و هفت میلیون تومان از پول‌های مسروقه نیز کشف شد. در تحقیقات به عمل آمده از متهم، وی ضمن اعتراف به سرقت اعلام داشت که حدود ۳۰ میلیون تومان از پول‌ها را خرج کرده است.

وی همچنین درباره انگیزه خود از این سرقت گفت: من به خاطر بیکاری و بی‌پولی مجبور بودم در خانه خواهرم زندگی کنم اما اعتیادم باعث شد با مشکلات زیادی رو به رو شوم به همین خاطر تصمیم گرفتم پول های شوهر خواهرم را سرقت کنم تا برای خودم زندگی مستقلی تشکیل دهم.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اقرار صریح متهم و کشف مبلغ ۱۰۷ میلیون تومان از سارق، با هماهنگی مقام قضایی باقی پول‌ها نیز تحویل مالباخته شد. متهم نیز با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.

۲۳۳۰۲

کد خبر 1248194

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =