امیدبخشی رییس صداوسیما به سبک مهران مدیری

سخنان عبدالعلی علی‌عسگری درباره هدیه دادن امید به جامعه توسط سازمان صداوسیما، با واکنش‌های انتقادی کاربران خبرآنلاین همراه شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سخنان مدیران صداوسیما درباره تاثیرگذاری این سازمان بر جامعه و همچنین پرمخاطب بودن برنامه‌های تلویزیون همواره با واکنش‌های مثبت و منفی بسیاری همراه بوده است.

در تازه‌ترین نمونه این اظهارنظرها، عبدالعلی علی‌عسگری، رییس سازمان صداوسیما در جمع کارمندان این سازمان در مسجد بلال سخنانی را مطرح کرد که واکنش انتقادی کاربران خبرآنلاین را نیز به همراه داشت.

سخنان علی‌عسگری متمرکز بر تزریق امید به جامعه توسط صداوسیما بود، او با تاکید بر اینکه سازمان تحت ریاست او با ترویج ناامیدی دشمن در جامعه مقابله کرده است، گفت: «صداوسیما امید را به جامعه هدیه داد و باید این روند را با قوت ادامه دهیم.»

در میان کاربرانی که درباره این سخنان نظرات خود را مطرح کردند، بسیاری به صحبت‌های جنجالی مهران مدیری درباره امید در برنامه «دورهمی» اشاره کردند و  بیشتر برنامه‌های صداوسیما را ناامید کننده دانستند. 

ارتباط ماجرای مدیر شبکه سه و فردوسی‌پور با سخنان علی‌عسگری

بخشی از کاربران با اشاره به اتفاقات اخیری که در شبکه سه سیما رخ داد و به حذف عادل فردوسی‌پور منجر شد، این سخنان را غیرواقعی دانستند.

در واقع با انتصاب فروغی به عنوان مدیر شبکه سه سیما، این شبکه و به طور کلی صداوسیما با حواشی زیادی دست و پنجه نرم کرد که مهم‌ترین آن هم حذف برنامه «نود» و عادل فردوسی‌پور بود.

در این‌باره، کاربر بی‌نامی نوشت: «آقای رئیس شما کوچکترین اختیاری نداری. یادته قبل عید گفتی عادل حذف نمیشه؟ ...» یا کاربر دیگری به نام جواد نیز اینچنین به امیدآفرینی سیما طعنه زد: «با قطع برنامه ۹۰.»

کاربر دیگری هم با لحنی طنزآمیز و البته با کنایه این‌طور نوشت: «واقعا ما اگه شما رو نداشتیم چیکار می‌کردیم؟ مخصوصا آقای فروغی رو!»

مقایسه‌ای با سخنان مهران مدیری در «دورهمی»

در این میان برخی از کاربران نیز، اظهارنظر علی‌عسگری درباره هدیه دادن امید به جامعه را با سخنان جنجالی مهران مدیری در «دورهمی» که با واکنش‌های زیادی همراه شد، مقایسه کردند.

مدیری در ویژه برنامه «دورهمی»، سخنان تندی را درباره مدیریت کشور مطرح کرد که در بازپخش برنامه نیز حذف شد اما همچنان ترکش‌های آن دامن مدیران شبکه نسیم و صداوسیما گرفته است.

مانند کاربری که با استفاده از جمله مدیری در «دورهمی» نوشت: «خفه کردید ما رو با این امید، توضیح: این مونولوگ مهران مدیری در همین تلویزیون بود.»، کاربر بی نامی هم از مصداق عینی سخنان رییس صداوسیما نام برد و نظر داد: «مصداق عینی این فرمایشات اظهارات امید برانگیزانه، جناب مدیری در دورهمی سیزده بدرش بود.»

اظهاراتی که برای کاربران باورپذیر نبود

در این میان تعدادی از کاربران خبرآنلاین هم بودند که به صورت قطعی سخنان علی‌عسگری را خلاف واقع دانستند و از شنیدن آن‌ها ابراز تعجب و البته گلایه‌مندی کردند. به عنوان مثال کاربری که از این سخنان حیرت زده شده بود، نوشت: «گاهی فکر می‌کنم مسئولین ما در یک سیاره و کهکشان دیگه زنده می‌کنند ...»

محمد نیز از مطرح کردن این سخنان در مسجد گلایه کرد و نوشت: «اگر حرمت مردم را نگه نمی‌دارید لااقل حرمت مسجد را نگه دارید و در این مکان مقدس دروغ نگویید.» یا کاربر دیگری که نظرش را به این شکل مطرح کرد: «من از زمانی که تلویزیون نگاه نمی‌کنم، کمی امیدوار شدم.»

نگاه طنز کاربران به اظهارنظر رییس صداوسیما

در بین تمامی این نظرات، بخشی از کاربران با ذوق طنزگونه‌ای که داشتند، نظرات جالبی را مطرح کرده و به شوخی با رییس صداوسیما پرداختند. کاربری بی‌نامی اینچنین نوشت: «من امسال آنقدر خوشحال و پر از امیدم که میخوام یارانه‌ام را بدم به صدا و سیما ...» یا مهران که در کامنتی با کنایه نوشت: «فکر کنم منظورش شبکه امید هست؟»

یا کاربری به نام شاهد که نظرش را این‌طور بیان کرد: «دست شما درد نکنه. می‌بینم چند وقتی هست حالم خوبه.»

۵۷۲۴۳

کد خبر 1248373

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 19
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • خاوری IR ۱۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  9
  صدا و سیما اگه مال شما اصلاح طلب ها بود که گل و بلبل بود
  • بی نام IR ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   65
   صدا و سیما اگر انحصاری نبود اگر رقیب داشت اگر اجازه تاسیس تلوزیون خصوصی وجود داشت مجبور بود خودشو درست کنه تا از صحنه رقابت حذف نشه گل و بلبل پیشکش صدا و سیما و پراید به زور انحصار رو پا موندن و الا هیچکدومشون ارزش این همه هدر رفت امکانات مادی و غیر و مادی رو ندارند
  • سبحانی IR ۲۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   47
   صدا و سیما پولش را از مردم می گیرد اما به حرف مردم توجه ندارد
  • GB ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   54
   صدا و سیما برای همه مردم است و از بیت المال مردم داره استفاده میکنه، دلیل نداره دست یک گروه باشه چه اصلاح طلب یا اصولگرا باشه
  • IR ۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   0
   حالا گل و بلبل که نه اما صدبار بهتر از این بود
  • arad IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
   1
   پس قبول دارید مثل مال و اموال خودتون به صدا و سیما نگاه می کنید ...
 • IR ۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  5
  صداوسیما شاد می کنه مردم رو، دولت گریان می کنه مردم رو. رسانه های دولت هم میگن صداوسیما کم کاری میکنه!
  • بی نام IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
   1
   آره خیلی شاد می کنه برنامه ای که بیشترین رای مردمی رو میاره حذف می کنه نکشه ما رو از شادی خدایا این شادی ها رو نگیر از ما
 • سعید IR ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  65
  سلام فقط کافیه به دوتا از پستهای مجری های صداوسیما ک در مورد فردوسی پور در صفحه های مجازی گذاشتن نگاه کنید محمدرضا احمدی و علی ضیا که گفته بودن تابعه سازمان صدا و سیما هستن نه مردم پس بدون ک صدا و سیما هیچ وقت مردمی نمیشه چون وقتی مجری راحت میگه تابعه سازمان هست یعنی حرف و رفتار مردم براشون مهم نیست
  • IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
   1
   وقتی علی ضیا و احمدی میگن ما تابع سازمان هستیم ،این یعنی اینکه اونا حرفه ای شدن ، تابع سازمان هستند چون بیزنس دارند و با سازمان تجارت می کنند . هم شهرت دارند وهم پول ،مگر اول انقلاب است که جوانمردانی چون استاد شجریان و لطفی ودیگرانی که اسمشان یادم نمی آید ،باهمه وابستگی های شغلی ومالی که به سازمان صداوسیمای آنزمان داشتند ،از همه امیال و حقوق فردی شون بگذرن و به سمت مردم و مخالفان حوکت وقت برن ؟جوانمردی در سال 57تمام شد...
 • IR ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  5
  چقدر پدرکشتگی با صدا و سیما دارید ؟
  • NL ۲۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   0
   "پدرکشی" یک تراژدی اما دوست عزیز آیا علت تفرقه (شما بگویید پدر کشی و یا ...) را جویا شدید؟ یا فقط و فقط کار، کار "دشمن" خارجی یا داخلیست؟ من مثبت زدم
  • حامد IR ۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   1
   برای رییس سازمان امید شادی بخش مملکت متاسفم که برنامه مردمی نود که ۲۰ سال مردم باهاش زندگی کردن رو بخاطر فامیل بازی... فنا کرد و جرات نداشت به مدیر زیر دستش بگه مردم این برنامه رو میخوان. یا کاش انقدر احترام برای مردم قایل بود توضیح بده برای چی...؟؟؟؟؟؟!!!!
 • AE ۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  0
  دم نویسنده گرم
 • عادل پور IR ۲۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  2
  سلام آقای فروغی پور حال شبکه ۳ با کنداکتور پر از امیدش چطوره؟؟؟ #فردوسی پور#امید
 • حسام NL ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  2
  بصورت مجازی از هلند(مجازی، وا.. با افتخار از تهران) اونم در آب و هوای تازه! "معتدل تر" خبر آنلاین کامنت مینویسم نمیدونم بنظرم اومد یه ربطی داشت به کل مطلب، گفتم
 • ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
  2
  صدا و سیما رو به قهقرا می رود
 • حسام IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
  3
  شما راي مردم رو دزدي نكن نميخواد اميد بدي
 • کوروش IR ۲۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
  2
  سازمانی که بخاطر ناراحت شدن یک وزیر مدیر خودش رو توبیخ میکنه یعنی لولو سر خرمن و رسانه ای که زبان مردم باید باشه لب ها رو میدوزه که زبان به حرف نیاد ، رسانه نیست