معرفی سودآورترین صنایع بورسی: سیمانی‌ها و پالایشی‌ها!

اقتصادآنلاین نوشت: در معاملات امروز تالار حافظ، دشت مرغاب، سیمان خوزستان و سیمان نی‌ریز فارس بیشترین بازدهی را نصیب سهام‌داران خود کردند.

 امروز در داد و ستدهای بورس اوراق بهادار تهران «اخابر»،«فولاد»، «همراه» و «رمپنا» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل گذاشتند، این در حالیست که ‌امروز شاحص کل بورس تهران با افزایش ۱۸۳۲ واحدی به رقم ۱۹۰هزارو ۴۲۵ واحد رسید.

بر اساس این گزارش، امروز گروه‌های پالایشی و سیمانی عملکرد بسیار خوبی را از خود برجای گذاشتند و سهم بسزایی در شکل‌گیری روند روبه رشد بازار سهام ایفا کردند.

  همچنین سامان گستر اصفهان، مس شهید باهنر و ریخته گری تراکتورسازی ایران بیشترین زیان را در بین شرکت‌های بورسی شدند.

از سویی بانک ملت بیشترین ارزش داد و ستدها را در بازار سهام به خود اختصاص داد. ذوب‌آهن اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان، بانک پاسارگاد، سیمان فارس و خوزستان، ایران خودرو، سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران، سرمایه‌گذاری آتیه دماوند و پالایش نفت اصفهان نیز بعد از«وبملت» بیشترین ارزش معاملات در بازار را ازآن خود کردند.

درفرابورس نیز تجارت الکترونیک پارسیان کیش، سرمایه‌گذاری مس سرچشمه و نیروگاه زاگرس کوثر   پربازده‌ترین‌شرکت‌ها و شیر وگوشت زاگرس شهرکرد، تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا و افرانت هم زیان‌ده‌ترین شرکت‌ها بودند.

 همچنین گروه‌های خودرویی، شیمیایی و بانکی در بین صنایع بورسی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. این در حالی است که امروز در گروه خودرویی طی ۴۷ هزارو ۷۵۲ نوبت معاملاتی ۶۸۳ میلیون و ۲۰۵ هزار سهم به ارزش ۱۳۷ میلیارد و ۱۹۰ میلیون تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

photo_2019-04-09_16-33-36

photo_2019-04-09_16-33-33

photo_2019-04-09_16-33-30

۲۲۶۲۳۱ 

کد خبر 1248478

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =