ترامپ: اظهارنامه مالیاتی‌ام را به کنگره نمی‌دهم

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد تا زمانی که بوسیله سازمان خدمات درآمد داخلی تحت بازرسی قرار دارد، اظهارنامه مالیاتی‌اش را منتشر نمی‌کند.

به گزارش  پی بی اس، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که این روزها برای انتشار اظهارنامه مالیاتی‌اش تحت فشار قرار گرفته است با نزدیک شدن به ضرب‌الاجل کنگره برای ارائه آن روز گذشته (چهارشنبه) در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد اظهارنامه مالیاتی‌اش را منتشر نمی‌کند.

وی در این خصوص گفت: خیلی دلم می‌خواهد آن را منتشر کنم؛ اما تا زمانی که تحت بازرسی هستم این کار را نخواهم کرد.

ریچارد نیل، «رئیس کمیته امکانات مالی» مجلس نمایندگان آمریکا از سازمان «خدمات درآمد داخلی» درخواست کرده است که اظهارنامه مالیاتی ۶ ساله رئیس جمهور آمریکا را منتشر کند.

استراتژی دونالد ترامپ از مدت‌ها پیش این بوده است که از آنجایی که همچنان تحت بازرسی و تحقیقات قرار دارد، نمی‌تواند اظهارنامه مالیاتی‌اش را منتشر کند. اما او این روزها بارها به صورت عمومی و خصوصی اعلام کرده است که مردم آمریکا بدون اینکه اظهارنامه مالیاتی‌اش را دیده باشند او را برای ریاست جمهوری آمریکا انتخاب کرده‌اند. او همچنین معتقد است مردم آمریکا بار دیگر هم او را برای انتخابات آتی برمی‌گزینند.

استیون منوچین، رئیس خزانه‌داری آمریکا که مسئولیت نظارت بر سازمان خدمات درآمد داخلی را هم بر عهده دارد، پیشتر اعلام کرد: این وزارتخانه به زمان بیشتری برای تصمیم گیری درباره درخواست انتشار اظهارنامه‌های مالیاتی دونالد ترامپ نیاز دارد. این وزارتخانه به درخواست نیل پاسخ خواهد داد.

برنی سندرز، سناتور دموکرات ایالت ورمونت و نامزد انتخابات ۲۰۲۰ روز سه شنبه اعلام کرد که اظهارنامه مالیاتی ۱۰ سال گذشته اش را تا روز دوشنبه ۱۵ آوریل منتشر خواهد کرد. برنی سندرز پیش از این دونالد ترامپ را برای انتشار اظهارنامه مالیاتی‌اش تحت فشار قرار داده بود. رئیس جمهور آمریکا در رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۱۶ با منتشر نکردن اظهارنامه مالیاتی خود سنت شکنی کرد.

پیش از این دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا برای وادار کردن دونالد ترامپ به ارائه اظهارنامه مالیاتی‌اش، طرحی را تصویب کردند که طی آن همه رؤسای جمهور آمریکا موظف به ارائه اظهارنامه مالیاتی خود می‌شوند. بر اساس این قانون، رؤسای جمهور، معاونان آن‌ها و نامزدهای احزاب اصلی برای این سمت‌ها موظف هستند اظهارنامه‌های مالیاتی ۱۰ سال خود را به کمیسیون انتخابات فدرال ارائه دهند. این کمیسیون نیز آن را منتشر می‌کند.

49311

کد خبر 1249049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =