متوسط قیمت مسکن در تهران از ۱۱ میلیون تومان گذشت

بر اساس جدیدترین گزارش‌های رسمی از بازار مسکن، متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در اسفند ۹۷ نسبت به اسفند ۹۶ برابر با ۱۲۸.۵درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرآنلاین، جدیدترین گزارش رسمی از بازار مسکن حاکی از آن است که در اسفند ۹۷ قیمت مسکن نسبت به ماه پیش از آن و ماه مشابه سال قبل(۹۶) به ترتیب ۹.۳ درصد و ۱۲۸.۵ درصد افزایش یافته است. 

بر اساس آمار وزارت راه و شهرسازی از بازار مسکن که در انتشار آن از آمار سامانه املاک و مستغلات استفاده شده در اسفند ماه امسال متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان با افزایش ۹.۳ درصدی نسبت به ماه پیش از آن یعنی بهمن به ۱۱ میلیون و ۹هزار تومان رسیده است.  در بهمن ماه سال گذشته متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی ۱۰ میلیون و ۶۶ هزار تومان بود.

افزایش قیمت مسکن در سال ۹۷

بررسی قیمت متوسط مسکن در اسفندماه سال گذشته با اسفند سال ۹۶ حاکی از رشد ۱۲۸.۵ درصدی دارد. در اسفندماه سال ۹۶ هر مترمربع واحد مسکونی ۴ میلیون و ۸۱۶ هزار تومان بود.

در بین مناطق ۲۲ گانه تهران منطقه یک باز هم رکورد شکنی کرده است. در این منطقه هر مترمربع واحد مسکونی به ۲۴ میلیون و ۵۵۵ هزار تومان افزایش یافته است؛ یعنی ۱۳.۵۵ درصد رشد. این قیمت ۱۳۷.۵ درصد بیشتر از قیمت اسفند سال ۹۶ است. در مقایسه با نرخ‌های اسفند ۹۲ یعنی سال اول روی کار آمدن دولت روحانی نیز قیمت‌های جدید ۵۱۰ درصد (بیش از ۶ برابر) افزایش یافته است.

به جز منطقه ۱۲ که متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی طی اسفند ماه سال گذشته ۷ دهم درصد کاهش یافته در سایر مناطق تهران قیمت‌ها روند افزایشی نسبت به بهمن ماه سال ۹۷ داشته است.

همچنین در اسفندماه سال گذشته ۱۱ هزار و ۸۳ فقره قرارداد مسکن ثبت شد که در مقایسه با ماه پیش از آن ۳۶.۸ درصد افزایش یافته است.

۲۲۳۲۲۴

کد خبر 1249532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
  34 0
  حقوق مردم 20 درصد معادل 400 تومن میره بالا ولی تورم 500 درصد!!
 • محمد IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
  13 1
  بطور طبیعی و در تمام اقتصاد های دنیا، اونچه که تعیین کننده قیمته، میزان عرضه و تقاضاست. با این قیمتها و با توجه به رکودی که بعلت نبود قدرت خرید عموم مردم هستش. این افزایش قیمت جزو مواردیه که باید توسط نهادهای نظارتی مورد توجه قرار بگیره. امیدوارم که در این شرایط دولت اهتمام بیشتری برای نظارت بازارها داشته باشه.
 • AE ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
  7 14
  با توجه افزایش کالاهای اساسی و طلا و ارز و مصالح ساختمانی تا 5 برابر امکان افزایش قیمت خانه تا 2 برابر وضع موجود هم وجود دارد.
 • مهدی IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
  25 0
  چرا کسی کاری نمیکنه با این افزایش حقوق ها کی میتونه خانه بخره؟؟؟؟ وقتی قدرت خرید اومده پایین این همه افزایش قیمت چرا باید باشه آخه.
 • کدخدا IR ۲۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
  0 0
  قدم به قدم نزدیک تر به ونزوئلا