۰ نفر
۱ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۴:۱۲

سه زلزله ده ریشتری با سه خبر متفاوت دنیای آی تی را لرزاند. اریک اشمیت مدیر اجرایی گوگل از سمت خود کناره گیری کرده تا راه را برای نسل جدید مدیریت بر گوگل باز کند.

گوگل تنها شرکت آی تی نبود که مدیر خود را از دست داد. وخیم شدن مجدد اوضاع جسمانی استیو جابز (برترین مدیر آی تی جهان ) بدلیل سرطان پروستات باعث شد تا شوک دیگری به صنایع های تک وارد امده و در ماتم و اندوه فرو رود. اپل بدون استیو جابز قابل تصور نیست و اگر استیو بمیرد دنیای اپل تکان بدی خواهد خورد.
لری پیج 38 ساله و مغز فنی گوگل جایگزین اریک اشمیت می شود. اشمیت در کنفرانس خبری خود گفت حالا نوبت جوان ترها است و اشاره وی به لری پیج بود. به گفته اریک این نقل و انتقال در روز 4 آوریل صورت خواهد گرفت و اریک خود مسوول ارتباطات گوگل با حکومت خواهد شد.بنابر این بدنه مدیریتی به نسل جوان سوئیچ خواهد شد و الفبای مدیریت آی تی بار دیگر نوشته خواهد شد. سرگئی برین از موسسان دیگر گوگل نیز روی محصولات جدید شرکت تمرکز خواهد کرد.
در سال 2010 تعداد گاف های داده شده توسط اریک اشمیت زیاد شد و مهمترین بحث سال گذشته بحث حقوق و خط قرمزهای مالکیت های خصوصی افراد بود که گوگل استریت ویو آنرا به خطر انداخته است. در واقع بحث حریم خصوصی کاربران که توسط گوگل استریت ویو نقض شده از مباحث عمده حقوقی اینترنتی شده که اریک اشمیت و مواضع وی در این باره باعث ایجاد موج جدیدی ار اعتراضات گردید که هنوز نیز ادامه داشته و ممکن است چالش های حقوقی جدیدی به بار آورد.
اچ پی نیز دست به تغییران عمده در بورد مدیریت خود زده و نسل جدیدی از مدیران را راهی صندلی های قدرت کرده است. شوک رسوایی مالی و اخلاقی در شرکت اچ پی و بدنبال آن کناره گیری چهار مدیر ارشد اچ پی از غول بزرگ نرم افزاری و سخت افزاری دنیا زمین لرزه دیگری بود که ظرف هفته گذشته دنیای آی تی را به خود مشغول کرد.
بیرون انداختن مدیران اجرایی اچ پی بعد از رسوایی مالی و اخلاقی و کنار رفتن اریک اشمیت و بیرون رفتن استیو جابز از مدیریت اپل همه و همه بعنوان زلزله های 10 ریشتری دنیای آی تی عنوان شده است. دن سولیوان از کارشناسان موتورهای جستجو در این باره می گوید سال گذشته سال خوبی برای اریک اشمیت نبود و گافهای وی باعث شد تا مدیریت وی در گوگل دستخوش تغییر گردد. از سوی دیگر اختلافات مدیریتی اریک را با دو موسس اصلی گوگل نیز نشان می دهد. لری و سرگئی اکنون می توانند تفکرات مدیریتی خود را روی محصولات جدید نشان دهند. اریک اشمیت نقش پدر بیزینسی را برای این دو ایفا کرده است و اکنون زمان ان فرا رسیده تا دو موسس اصلی گوگل خود از عهده بیزینس خود برآیند.
اینکه اپل بتواند محصولات نوظهور خود را سر موقع عرضه نماید نیز در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

کد خبر 124962

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =