بورس در حال رکورد شکنی است: سهام بانک‌ها در صدر خرید

ایرنا نوشت: شاخص کل در بازار امروز (شنبه) با رشد یک هزار و ۲۲۴ واحدی به رقم ۱۹۵ هزار و ۲۰۲ واحد رسید.

در معاملات امروز سه میلیارد و ۳۸۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۰ هزار و ۷۵۳ میلیارد ریال در ۲۹۰ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۶۸۳ واحد افزایش به ۳۸ هزار و ۸۶۰ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۴۷۶ واحد افزایش به ۲۷ هزار و ۱۱۹ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با یک هزار و ۱۹۵ واحد افزایش به رقم ۲۲۰ هزار و ۴۳۵ واحد رسید، شاخص بازار اول ۸۵۶ واحد و شاخص بازار دوم دو هزار و ۶۴۹ واحد افزایش داشتند.

نمادهای صنعتی و معدنی چادرملو (کچاد) با ۲۶۱ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۱۹۵ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۱۶۵ واحد، داروسازی زهراوی (دزهراوی) با ۹۱ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس(فارس) با ۸۳ واحد و در نهایت سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۸۳ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نمادهای ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۹۵ واحد، پتروشیمی پارس( پارس) با ۸۲ واحد و بانک ملت (وبملت) با ۷۸ واحد رشد منفی از جمله صنایعی بودند که مانع از رشد بیشتر شاخص کل شدند.

گفتنی است، نمادهای بانک پاسارگاد، بانک ملت، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان، سایپا، ایران خودرو، فولاد مبارکه اصفهان و ماشین سازی اراک در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه سیمان در معاملات امروز صدرنشین شد و در این گروه ۵۰۶ میلیون و ۸۰۶ هزار سهم به ارزش یک هزار و ۷۵۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز نزدیک به سه واحد رشد کرد و به رقم ۲ هزار و ۴۷۳ واحد رسید.

در این بازار یک میلیارد و ۱۹۲ میلیون سهم به ارزش بیش از پنج هزار و ۷۶۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نمادهای سنگ آهن گهر زمین (کگهر)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) و پتروشیمی زاگرس (زاگرس) بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد این شاخص داشتند و پتروشیمی مارون (مارون)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، سهامی ذوب آهن اصفهان ( ذوب) و پالایش نفت لاوان (لاوان) بیشترین نقش در رشد منفی این شاخص داشتند.

۲۲۶۲۳۱

کد خبر 1249705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =