۰ نفر
۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
حباب قیمت در بازار مسکن می‌ترکد؟

ایبِنا نوشت: سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی بر ضرورت ارایه یارانه از سوی دولت به بخش مسکن خبر داد و گفت: ارایه یارانه به قشر جوان و همچنین انبوه‌سازان می‌تواند تلاطم قیمتی در این بازار را به حداقل برساند.

رحیم زارع با تاکید بر ضرورت حمایت دولت از تولید انبوه مسکن در کشور، گفت: برای رونق ساخت و ساز و کاهش قیمت ها در این حوزه دولت باید به ارایه یارانه اقدام کند.

نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یارانه دولتی در بخش مسکن هم می تواند در اختیار سازندگان قرار بگیرد و هم قشر جوان، افزود: در سال های اخیر با گرانی مصالح ساختمانی ساخت و ساز برای انبوه سازان نیز دیگر صرفه اقتصادی ندارد، از اینرو دولت برای حمایت از تولید مسکن باید به ارایه یارانه اقدام کند.

ساخت مسکن ارزان

وی با تاکید بر اینکه در سال های اخیر کاهش ارزش پول ملی و نوسانات ارزی قدرت خرید مردم به ویژه قشر جوان جامعه را به شدت کاهش داده است، تصریح کرد: در شرایط فعلی دولت باید حمایت های مقطعی اثرگذاری از قشر کم درآمد در راستای خانه دار شدن داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه سقف یارانه برای تامین مسکن جوانان باید به صورت پلکانی و همسو با توان مالی آنها در نظر گرفته شود، گفت: در این راستا دولت باید از تجربه کشورهای موفق استفاده کرده و با ارایه تسهیلات متناسب و همچنین یارانه تلاطم های فعلی در بخش مسکن را به حداقل برساند.

وی ادامه داد: مهم ترین افت فعلی در بخش مسکن نبود برنامه بوده که بر نوسانات قیمتی نیز دامن زده، از اینرو دولت باید برنامه ای کارآمد ارایه و اجرایی کند.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی یادآور شد: با تولید مسکن ارزان بخش اعظمی از نیاز کشور به خانه تامین شده که این خود به بهبود وضعیت بازار و همچنین ترکیدن حباب فضایی قیمت ها می انجامد.

۲۲۳۲۲۴

کد خبر 1249885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • یاسر IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
  0
  انقدر بی منطق گرون شده که با این حرفها و وعده ها کسی نمی تونه صاحب خونه بشه
 • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
  0
  مشکل مسکن ، مشکل عرضه نیست ....
 • فرامرز IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
  0
  مسکن باید یه جهش 100 درصدی دیگه داشته باشه . یعنی چی مگه شوخیه ؟ من 3 تومن پولم تو املاکه و امیدوارم سال جدید سال پر خیر و برکتی باشه و این 3 تومنه تبدیل به 6 تومن بشه حداقل .
 • ایرانی مخالف دورویی IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
  0
  به تیترهای تیر، مرداد و شهریور ماهتون در مورد نرخ ماشین نگاه کنین و خجالت بکشین. چرا تیترهای جهت دار میزنین؟ خودتون رو در کنار مردم میدونین ولی دانسته خنجر میزنین بهشون؟ چرا تیتر الکی میزنین؟ خجالت بکشید. خجالت.
 • مهدی IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
  0
  باز هم ارائه‌ی یک پیشنهاد بدون پشتوانه‌ی کارشناسی در جهت گرانتر شدن مسکن از نماینده و سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی! که ظاهراً قبل از تشکیل این کمیسیون از تولید ملی حمایت نمی کردن !