۲ نفر
۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
تولید انواع خودرو ۴۰ درصد افت کرد

ایرنا نوشت: بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد تولید پارسال انواع خودرو در کشور با افت ۳۷.۸ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۶، به ۹۵۵ هزار و ۹۲۳ دستگاه رسید.

مجموع تولید خودرو در سال ۱۳۹۶ بر پایه گزارش های منتشر شده، یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۷۵۶ دستگاه بود.
بررسی جدول های وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد پارسال ۸۹۱ هزار و ۷۸۶ دستگاه خودرو سواری در کشور تولید شد که در مقایسه با سال پیش از آن ۳۸.۲ درصد کاهش یافت.
در این مدت ۵۰ هزار و ۷۰۷ دستگاه وانت، ۵۶۹ دستگاه اتوبوس و ۹ هزار و ۹۱۰ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده توسط خودروسازان تولید شد که در مقایسه با سال ۱۳۹۶ به ترتیب ۳۰.۱ درصد، ۶۸.۱ درصد و ۴۰.۱ درصد کمتر بود.

 

 رشد تولید ون، مینی بوس و میدل باس
پارسال یک هزار و ۲۹۵ دستگاه ون در کشور تولید شد که در مقایسه با سال پیش از آن ۳۹.۱ درصد افزایش یافت. همچنین بررسی ها نشان می دهد پارسال یک هزار و ۶۵۶ دستگاه مینی بوس و میدل باس در کشور تولید شد که نسبت به سال ۱۳۹۶ افزایش ۱۹.۹ درصدی را ثبت کرد.


 تولید اسفندماه
اسفندماه پارسال در مجموع ۸۲ هزار و ۲۲۲ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد. این میزان در مقایسه با اسفندماه سال ۱۳۹۶ کاهش ۳۷.۵ درصدی داشت.
وزیر صنعت، معدن و تجارت بیستم فروردین ماه در همایش قطعه سازان اعلام کرد: در آغاز تصدی اینجانب در وزارت صنعت، ایران خودرو و سایپا در معرض آسیب‌های جدی بودند؛ به طوری که تولید روزانه سایپا ۴۰۰ دستگاه و ایران خودرو به حدود ۸۰۰ دستگاه رسیده و خودروهای زیادی کف کارخانه ها مانده بود که نقص قطعه داشت اما در پایان اسفندماه گذشته و با بسته های طراحی شده، مجموع تولید این ۲ خودروساز به بیش از چهار هزار دستگاه رسید.
 

۱۷۲۳۱

کد خبر 1250084

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =