برگزاری اولین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان چهارمحال‌وبختیاری

اولین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان در سال ۱۳۹۸ به ریاست اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری و با حضور مدیران مربوط برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی استانداری ، اقبال عباسی در ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری گفت:به منظور ارتقا و توسعه کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور و تولید برنامه های نرم افزاری و ایجاد زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی در زمینه ICT؛ وجوهی از محل منابع داخلی شرکتهای وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تحت عنوان وجوه اداره شده تخصیص داده شده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد:وجوه اداره شده باید در اختیار افرادی که طرح‌های فناورانه ارائه می‌دهند و برای اجرای طرح‌های خود نیاز به تسهیلات دارند قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط سخت و فشار اقتصادی ، اقتصاد مقاومتی بعنوان نسخه ای شفابخش در اختیار ما قرار گرفته است، گفت: یکی از مهمترین محورهای اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش بنیان است، اگر این اتفاق محقق شود آینده مطمئنی در انتظار ایران و جوانان خواهد بود.

استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی اگر منابع و مصارف براساس اولویت‌ها تشخیص داده شود اقتصاد مدیریت می‌شود.

عباسی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری باید برنامه‌ای برای سال ۹۸ ارائه دهند که امکان عملیاتی شدن آن در طول سال وجود داشته باشد و دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی نیز صرفا به این برنامه‌ها اکتفا نکند.

وی بر لزوم تشکیل جلسات هم‌اندیشی فارغ‌التحصیلان حوزه فناوری اطلاعات در هر شهرستان تاکید و خاطرنشان کرد:لازم است برای مدیران دستگاه‌های اجرایی استان موضوعات فناورانه تبیین شود.

۴۶

کد خبر 1250215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =