۰ نفر
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
۳۰۰ تن جو به عشایر سیل زده لرستان تحویل شد

مدیرکل امورعشایر استان لرستان از توزیع ۳۰۰ تن جو بین عشایر سیل ‎ زده استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، سعید کریمی در جلسه ستاد بحران سازمان جهاد کشاورزی به منظور بررسی خسارات ناشی از سیل در استان اظهار کرد: قبل از این حادثه هشدارهایی به صورت پیامک و چهره به چهره طی ۱۰ روز به عشایر استان داده شد و توسط اتحادیه، آرد تمامی فروشگاه‎ها برای یک ماه تامین شد که حدودا ۸۸ تن بود.

وی با بیان اینکه در این مدت هشت دستگاه خودروی آ‎برسان ۱۲ هزار لیتری به مناطق عشایری اعزام شد، افزود: همچنین سه دستگاه سوخت‎رسان به این نقاط ارسال شد.
 تجهیز اکیپ راهسازی
کریمی از تجهیز اکیپ راهسازی خبر داد و در ادامه گفت: بعد از حادثه نیز بلافاصله کارشناسان این اداره کل برای ارزیابی خسارات به مناطق عشایری اعزام شدند.
مدیرکل امور عشایری لرستان تامین و توزیع ۵۰ هزار قرص نان، ده  هزار قوطی کنسرو،  ۵ هزار بسته بهداشتی، ۲ هزار کیسه آرد و... را از دیگر اقدامات این اداره کل عنوان کرد که در راستای خدمات‎رسانی به عشایر انجام شده است.

 اعتبار عمرانی ۴۶۰ میلیونی عشایر

وی با بیان اینکه تا به حال ۴۶۰ میلیون تومان اعتبارات عمرانی برای عشایر سیل زده از سازمان دریافت کرده ‎ ایم، افزود: همچنین ۱۵ بالگرد به کوهدشت، الیگودرز و نورآباد اعزام شدند.
کریمی  همچنین گفت: ۳۰۰ تن جو بین عشایر سراب دوره چگنی توزیع گردید

کریمی اعزام فوری دستگاه‎های سنگین از جمله بلدوزر، لودر، گریدر و کمپرسی را از نیازها و ضرورت‎های عشایر استان عنوان کرد و گفت: همچنین تامین اعتبارات عمرانی به صورت تنخواه ، چادر برای عشایر خسارت ‎ دیده از سیل، بالگرد جهت انتقال آرد و پکیج‎های مواد غذایی و کمک به خانواده همکاران سیل ‎ زده از مواردی است که باید مورد توجه و پیگیری قرار گیرد.

۴۶

کد خبر 1250237

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =