خسارت ۴۳۲ میلیارد ریالی سیل به اراضی کشاورزی آذربایجان‌غربی

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی با اشاره به خسارات سیل در استان گفت : بر اساس برآوردهای اولیه کارشناسان تا ۲۰ فروردین‌ماه سال جاری، سیل به بیش از ۴هزار و ۸۲۲ هکتار به ارزش ۴۳۲ میلیارد ریال از اراضی زراعی و باغی خسارت وارد کرده است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، رسول جلیلی با اعلام این خبر افزود: بیشترین میزان خسارت وارده  در بخش کشاورزی بر اثر بارندگی های اخیر، از سطح شهرستان‌های میاندوآب، پیرانشهر، بوکان و سردشت گزارش شده است و شهرستانهای تکاب ،ارومیه ، شاهین دژ، مهاباد، نقده واشنویه نیز به ترتیب در سطح کمتری از جاری شدن سیل و طغیان رودخانه ها دچار خسارت شدند.
جلیلی تصریح کرد: طبق ارزیابی های انجام شده،  ارزش ریالی خسارت وارد شده ۴۳۲ میلیارد و ۵۰۴ میلیون ریال بوده که ۳۶۷ میلیارد و ۵۹۲ میلیون ریال آن مربوط به اراضی زراعی و باغی ، ۵۸ میلیارد و ۸۲ میلیون ریال در بخش تاسیسات و امور زیر بنایی کشاورزی و ۶ هزار و ۸۳۰ میلیون ریال نیز در بخش دام و طیور و آبزیان گزارش شده است .
وی خاطر نشان کرد : هماهنگی های لازم مبنی بر تشکیل اکیب های تعیین خسارت در بخشهای سیل زده استان انجام شده است و تیم‌های تعیین خسارت با هماهنگی فرمانداری‌ها و صندوق بیمه کشاورزی استان جمع بندی نهایی میزان خسارت را در روزهای اینده متعاقبا اعلام می‌کنند و پیش بینی می کنیم این میزان سطح خسارت افزایش یابد.
لازم به ذکر است که در سال گذشته نزدیک به هزار میلیارد تومان ناشی از حوادث غیر مترقبه اعم از سیل ، سرمازدگی، تگرگ ، خشکسالی و ... خسارت وارد شد.

۴۶

کد خبر 1250273

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =