نظر قائم‌مقام معاون سیما درباره ماجرای ممنوع‌التصویری احسان کرمی

مهر نوشت: رضا پورحسین قائم مقام معاون سیمای سازمان صداوسیما ضمن تأکید مجدد بر تکلیف قانونی تلویزیون برای درآمدزایی،‌ از محدودیت برای استفاده از کدهای دستوری در برنامه‌های تلویزیونی خبر داد.

رضا پورحسین قائم مقام معاون سیمای صداوسیما درباره انتقادات مطرح شده نسبت به حجم حضور اسپانسرها و مشارکت آن‌ها در ساخت برنامه‌های تلویزیون تأکید کرد: خود تلویزیون و اساساً سازمان صداوسیما هم از این حجم آگهی بازرگانی و مشارکت اسپانسرها در تولید برنامه‌ها راضی نیست.

پورحسین اضافه کرد: شرایط اقتصادی سازمان اینگونه اقتضا می‌کند که به این شیوه‌ها رفتار شود، ضمن اینکه شرایط اقتصادی کشور هم چندان مناسب نیست و ما هم تابع این شرایط هستیم و باید کمک کنیم تا از این شرایط عبور کنیم. بنابراین لاجرم صداوسیما به مشارکت و آگهی بازرگانی تن می‌دهد.

او درباره نحوه همکاری با اسپانسرها عنوان کرد: البته هرگاه سازمان با مساله قانونی و شرعی مواجه شود حتماً اقدام عاجل انجام می‌دهد. پورحسین در واکنش به اینکه برخی از نظر فقهی به قرعه‌کشی‌ها و جوایز تلویزیون ایراد وارد کرده‌اند هم گفت: متخصصان و اهل فقه باید در این زمینه اظهارنظر کنند که البته باید از مبادی رسمی کشور به دست ما برسد. با این وجود البته فعلاً قرار است که از کدهای دستوری (ستاره-مربع‌ها) استفاده نشود.

او درباره بحث مجریان ممنوع‌التصویر مثل احسان کرمی هم عنوان کرد: ماجرای ممنوع‌التصویری‌ها در تلویزیون گاهی به شرایطی بستگی دارد که اگر از ناحیه حراست و مدیریت باشد به خود افراد گفته می‌شود و نزد خودشان حتماً دلیل مشخص است و الزاماً همه موارد دلایل خیلی حادی ندارد. درباره آقای کرمی هم در جریان نیستم.

۲۴۱۲۴۳
کد خبر 1250334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • حامی IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
  15 1
  درباره عادل چی؟
 • IR ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
  2 4
  کشتن این فوتبالی ها. عادل عادل ناعادل :(
 • رضا IR ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
  0 0
  درپاسخ به نظر مخاطبی که از جهان سوم وعادی بودن واکنش ها به حذف عادل باید بگم مشکل اصلی این ملت افکاری مثل افکار شماست عزیز هرچی پیش بیاد ،علتش امثال شمایند .چون بگن بمیر میگین کی؟نمیگین چرا؟به دموکراسی هم کار ندارم .ما طالبیم .سرمایه مال ماس.اشکال زیاد داریم.مثال ،:دختر مسلمون ایرانی میتونه جلو مرد اجنبی ورزش کنهولی نمیتونه بره طبقه دوم ازادی .تاکی مخهاتون میخواد مثل سیبری باشه
 • IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  0 0
  چرا آقای دکتر پورحسین شما تاکنون در سیما دوام آورده ای ؟چون استاد دوپهلو حرف زدن و نهایت گفتن من در جریان نیستم هستی ،خب شما بعنوان نفر دوم سیما در جریان نباشی پس که باید باشد؟شما جوابگو نباشی پس مخاطب سرگشته و حیران جوابش را از کجا بگیرد؟چقدر عافیت طلبی و محافظه کاری ؟تاکجا ؟مگر تلویزیون ارثیه پدری شماست که هر مدل می خواهید عمل می کنید؟